Facebook Google+ Twitter

Aneta K. opowiada prokuratorom o obyczajach w Samoobronie

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2006-12-04 17:31

Była radna Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi i pracownica biura poselskiego Stanisława Łyżwińskiego jest przesłuchiwana w łódzkiej prokuraturze. Oskarża posła Samoobrony o zmuszanie jej do świadczenia usług seksualnych.

Prokurator Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, powiedział gazecie Wiadomości24.pl, że Aneta K. sama stawiła się na przesłuchanie, które trwa jeszcze, a rozpoczęło się o godzinie 17. Aneta K. ma status świadka. Postępowanie prowadzone jest w sprawie żądania i przyjmowania korzyści osobistych przez osoby pełniące funkcje publiczne w postaci czynności seksualnych i uzależniania od tych czynności w szczególności zatrudnienia w biurze poselskim.
Prokurator Kopania nie chciał powiedzieć jakie osoby miałyby żądać czynności seksualnych. Przyznał jedynie, że czyn taki zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Aneta K. mówiła dziennikarzom, że musiała ulegać nie tylko pracodawcy, ale także przewodniczącemu partii. Stawką była posada w biurze poselskim Łyżwińskiego oraz możliwość kandydowania w wyborach samorządowych z list Samoobrony. Aneta K. twierdzi, że zdecydowała się mówić o tym teraz , by od podobnego problemu uwolnić inne młode kobiety pracujące w biurach działaczy Samoobrony:
Tuż po tej rozmowie Aneta K. trafiła na przesłuchanie do prokuratury. Sprawę ujawniła dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Przewodniczący Andrzej Lepper zaprzecza rewelacjom byłej pracownicy i działaczki partii. Stanisław Łyżwiński jest nieuchwytny dla dziennikarzy, a inni posłowie Samoobrony nie dają wiary informacjom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.