Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17297 miejsce

Angela Merkel była szpiclem Stasi?

W 1975 r. naukowiec z NRD i nauczyciel akademicki Robert Havemann otrzymał od władz zakaz wykonywania zawodu. Nałożono na niego również areszt domowy. Wśród pilnujących go była rzekomo Angela Merkel, aktualna kanclerz Niemiec – donosi szwajcarski Schweiz Magazin.

Angela Merkel 19 maja 2008 podczas wizyty w Meksyku / Fot. PAP/EPA David De La PazAkademia Nauk NRD w Berlinie była uczelnią macierzystą chemika Havemanna. Postać ta była kontrowersyjna. Z jednej strony naziści skazali go za szpiegostwo na rzecz KGB, z drugiej prowadził dla nich badania naukowe. Niemniej jego areszt domowy w latach 70. jest niepodważalny.

http://schweizmagazin.ch/news/336/ARTICLE/4283/2008-05-29.html / Fot. Schweizmagazin.chNaukowiec był w swym domu pilnowany przez oficerów służb oraz studenckich ochotników z Akademii Nauk NRD w ówczesnym wieku Merkel.

Kilka lat temu stacja radiowa WDR podczas zbierania materiałów do reportażu o pracy służb Stasi natrafiła na zdjęcie z roku 1980, na którym widać rzekomo Angelę Merkel. Było ono zrobione w pobliżu domu Havemanna, w okresie obserwacji przez ochotników i służby. WDR, jak wspomina Schweiz Magazin, nie opublikowała zdjęcia z powodu zakazu samej Angeli Merkel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rysiek
  • Rysiek
  • 06.10.2011 10:08

W artykule, w kluczowych sprawach, dwa razy pada słowo: RZEKOMO. Poza tym, zakładając, że to prawda to ze STASI ma tyle wspólnego co i nic..... Nie wystarcza aby insynuować coś wobec Kanclerz Niemiec.... Wstyd

Komentarz został ukrytyrozwiń

WDR zapytała się Merkel czy może opublikować materiał. Zgody nie dostała i nie opublikowała. :)
Dziwy nad dziwami :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesz, a ona sie Twoja antypatią szalenie przejmuje. Zdjęcie zrobione w poblizu domu...no, to jest w poblizu argumentu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie lubię tej Merkel. łaszywa kobieta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.