Facebook Google+ Twitter

Angela Merkel podsłuchiwana przez wywiady 5 krajów

Niemieckie służby sporządziły analizę, na którą powołuje się "Focus." Dane dają wyobrażenie o szpiegowskim zainteresowaniu zarówno kanclerzem, jak i całym niemieckim państwem.

Mobilna Angela Merkel. pickstuff.net; licencja: CC3.0 / Fot. pickstuff.netNajbardziej znaną ofiarą szpiegowskich działań w ostatnim czasie stała się kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Słabo zabezpieczony telefon komórkowy, jakiego używała w codziennej pracy, był podsłuchiwany. Przez dłuższy czas trwał nieskrępowany monitoring najróżniejszych danych, informacji, wiadomości. Byle intruz mógł poznać tajemnice rządowe, jak i prywatne.

Jak się okazuje za sprawą ustaleń niemieckich służb, to oprócz ciekawskich Amerykanów z NSA (Narodowa Agencja Bezpieczeństwa - National Security Agency), technicznymi środkami inwigilacji sondowały Angelę Merkel też i wywiady innych państw. Tygodnik Focus, powołując się na stosowne analizy oznajmił, że wiadomo już o 5 podsłuchach, którymi posłużyły się Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Rosja, Chiny i Korea Północna.

Specjaliści zauważają, że Niemcy, a Berlin w szczególności, przeżywają swoisty renesans zainteresowania ze strony wszelakich szpiegów. Nagromadzenie kapitału, to dostateczny wabik. Są też aktywa intelektualne, jak myśl technologiczna i patenty. W Niemczech ma miejsce pewien boom w dziedzinach ekonomii i nauk dających wymierną korzyść w zastosowaniu. Świat medycyny czy przemysł zbrojeniowy prze naprzód. Nie dziwi zatem rosnąca ilość działań operacyjnych zagranicznych wywiadów. To nie tylko przechwytywanie połączeń telefonii komórkowej czy poczty elektronicznej. Świetnie ma się klasyczne w swojej formie szpiegostwo przemysłowe, jak i infiltracja określonych środowisk. Sama tylko dzielnica rządowa Berlina roi się od szpiegów.

Ponad 100 przypadków próby werbunku odnotował niemiecki kontrwywiad w ubiegłym roku. Jest to jedynie liczba ujawnionych zakusów wywiadów obcych państw. W orbicie zainteresowań znajdują się zarówno niemieccy politycy i urzędnicy jak i wojskowi, naukowcy oraz inni pracownicy mający możliwości lub dostęp do pewnych miejsc, dokumentów, ludzi. Ile takich ofert współpracy znalazło przychylność, a ile takich podejść realizowano wogóle, to wciąż trwające szacunki i analizy niemieckich służb. Wiadomo jednak, że liczba przekracza ujawnioną ilość wielokrotnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.