Facebook Google+ Twitter

Angela Merkel sprzeciwia się budowie żydowskich osiedli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-16 12:58

Angela Merkel ostro skrytykowała izraelskie plany budowy osiedli żydowskich we Wschodniej Jerozolimie. Kanclerz Niemiec oceniła, że stanowią one "poważny cios" dla procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie.

Wypowiadając się w Berlinie po rozmowach z premierem Libanu Saadem Rafikiem Haririm, Angela Merkel wyraziła nadzieję, że kolejne sygnały płynące z Izraela będą bardziej konstruktywne. Jej zdaniem, do tej pory były one tak negatywne, że uniemożliwiały podjęcie rozmów pokojowych. Niemiecka agencja prasowa DPA zwraca uwagę, że kanclerz Merkel wyraziła swoją krytykę pod adresem planów Tel-Awiwu w "niezwykle dosadnej formie".

Kanclerz Niemiec zaapelowała o podjęcie starań na rzecz przełamania impasu w procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie poprzez podjęcie pośrednich rozmów między Izraelem i Palestyńczykami.

Plany budowy żydowskich osiedli we wschodniej, arabskiej części Jerozolimy rząd Izraela ogłosił w ubiegłym tygodniu. Spotkały się one z potępieniem ze strony wielu państw i organizacji, między innymi Stanów Zjednoczonych, Rosji i Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.