Facebook Google+ Twitter

Angela Merkel wzywa Turków do nauki języka niemieckiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-28 17:25

Kanclerz Angela Merkel wezwała żyjących w Niemczech Turków do lepszej integracji z niemieckim społeczeństwem. Swój apel Merkel sformułowała tuż przed rozpoczynającą się w poniedziałek dwudniową wizytą w Turcji.

Kanclerz Niemiec podkreśliła, że zależy jej na tym, aby mieszkający w Niemczech od pokoleń Turcy lepiej zintegrowali się z przybraną ojczyzną. - Oznacza to między innymi konieczność nauki języka niemieckiego i przestrzegania niemieckich praw - powiedziała Angela Merkel z nagraniu wideo opublikowanym w weekend na jej stronie internetowej.

Jej oświadczenie wpisuje się w serię wypowiedzi podnoszących napięcie przed jutrzejszą wizytą w Ankarze. W tygodniu premier Turcji Recep Erdogan zaproponował na łamach tygodnika „Die Zeit" tworzenie w Niemczech tureckich gimnazjów. Angela Merkel odrzuciła ten pomysł, tłumacząc, że nie służyłoby to integracji Turków w Niemczech.

W innym wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel" Erdogan opowiedział się za dyplomatycznym rozwiązaniem sporu wokół irańskiego programu nuklearnego. Berlin chce natomiast zaostrzenia sankcji wobec Iranu.

Spornym tematem rozmów kanclerz Niemiec w Ankarze będą też tureckie aspiracje do Unii Europejskiej. Angela Merkel konsekwentnie proponuje Turcji „uprzywilejowane partnerstwo" ze Wspólnotą zamiast pełnego członkostwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.