Facebook Google+ Twitter

Angela Żelazko prosi o pomoc

Angelika ma 18 lat. Zachorowała w 2007 roku. Rodzice młodej dziewczyny zwracają się o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli.

Angelika Żelazko / Fot. plakat do pobrania Angeliki ŻelazkoPodaję wszystkim osobom chcącym poznać Angelikę Żelazko informacje na temat choroby i jej leczenia. Na pomoc liczą rodzice i przyjaciele dziewczyny.

Proszę o pomoc w imieniu rodziców.
http://pomagamy-dzieciom.net/angelika-zelazko

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Angela zmarła dziś około godz. 15. Dziękuję za pomoc..:(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Eliza Gazda
  • Eliza Gazda
  • 18.11.2010 10:41

Angelika wszystko będzie, zobaczysz..:}
Ja jestem niepełnosprawna wiec w pewnym stopniu wiem jak to jest.:}
Pozdrawiam.:}

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.07.2010 09:40

musi się udać....

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ + @ = 2@

Komentarz został ukrytyrozwiń

*****

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Apel o pomoc:
"Angelika ŻelazkoAngelika Żelazko ma lat 17, mieszka razem z rodzicami w miejscowości Biłgoraj woj. lubelskie. W maju 2007 roku stwierdzono u niej nowotwór złośliwy o nazwie neuroblastoma III stopnia. Wcześniej skarżyła się na silne bóle lewej nogi w okolicach pachwiny. Trafiła do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, gdzie została poddana szczegółowym badaniom. Przeprowadzono między innymi cztery zabiegi operacyjne celem wykonania biopsji, która pozwoliłaby stwierdzić rodzaj guza. Po wykonaniu tych badań diagnoza lekarzy brzmiała dla rodziców jak wyrok, nowotwór złośliwy miednicy małej.
Następnie trafiła na oddział onkologii i hematologii dziecięcej tego szpitala, gdzie poddano ją leczeniu chemioterapią. Wyznaczono osiem cykli. Po kilku chemioterapiach skierowana została do Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie poddana została operacji usunięcia guza. Lekarze, którzy przeprowadzili operację przed jej rozpoczęciem ostrzegli rodziców, że operacja będzie bardzo ciężka z uwagi na umiejscowienie guza i być może będą zmuszeni amputować nogę. Na całe szczęście operacja zakończyła się pomyślnie, chociaż w jej wyniku zostały uszkodzone nerwy. Po operacji została poddana dalszej chemioterapii Całe leczenie trwało ponad rok czasu. Po zakończeniu leczenia przez cały czas była pod ścisłą kontrolą lekarzy onkologów co wiązało się z ciągłymi badaniami, a także była pod opieką lekarza neurologa w związku z dolegliwościami po uszkodzeniu nerwów. Wszystko wskazywało na to, że choroba nowotworowa została zwalczona i była nadzieja, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
Radość Angeliki i jej rodziców trwała przez rok i siedem miesięcy. We wrześniu ubiegłego roku podczas rutynowych badań USG stwierdzono guz w okolicach miednicy małej, po czym skierowana została na badania specjalistyczne do DSK w Lublinie. Diagnoza lekarzy onkologów była drastyczna, nawrót choroby nowotworowej. Obecnie jest w trakcie leczenia onkologicznego na oddziale hematologii i onkologii dziecięcej DSK w Lublinie. Ponadto ponownie poddana została operacji usunięcia guza w Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Leczenie chemioterapią przechodzi bardzo ciężko ponieważ organizm jest bardzo wyczerpany po pierwszych chemioterapiach i dalsze leczenie tą metodą może zakończyć się dla niej tragicznie. Dlatego też skierowana była do Centrum Onkologii w Gliwicach celem przeprowadzenia badań i podjęcia decyzji co do dalszego sposobu leczenia.
Nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa leczenie Angeliki, przez cały czas rodzice żyją w niepewności co przyniesie kolejne badanie i jaki będzie jego wynik. Niestety wydatki związane z leczeniem dziecka, takie jak np. drogie leki, koszty przejazdów przekraczają możliwości finansowe rodziców, dlatego rodzice zwracają się z uprzejmą prośbą o udzielenie pomocy finansowej córce, która jest ciężko chora na nowotwór złośliwy. Obecnie jest w trakcie leczenia. Leczenie jest długotrwałe i kosztowne. Tylko pomoc osób trzecich pozwoli naszej córce wrócić do zdrowia. Z nadzieją prosząc wszystkich Państwa o wsparcie rodziców, szukających pomocy dla dziecka i zrozumienia dla tak dramatycznej sytuacji w jakiej się znajdują, Fundacja Dorośli Dzieciom udostępniła konto, na którym rodzice gromadzić mogą środki finansowe na niezbędne leczenie ich córki."

Kolejna młoda dziewczyna, która bardzo potrzebuje pomocy:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.doroslidzieciom.org/galeria_poj.php?id=90

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.