Facebook Google+ Twitter

Angelika i jej tajemnice, w książce Sylwii Zientek "Złudzenia, nerwice i sonaty"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-06-03 13:43

"Złudzenia, nerwice i sonaty" Sylwii Zientek kojarzą się z poetyką wszechobecnych w sieci blogów, gdzie ich autorzy zwierzają się z najbardziej intymnych sekretów duszy.

 / Fot. Okładka książki Główna bohaterka cierpi z powodu przerostu ambicji i niewiary w to, co otrzymuje. Nawet, gdyby to była najwspanialsza miłość, ona nie jest w stanie w nią uwierzyć. Ma kochającego męża, ale on jest dla niej kimś, kogo wzywa na ratunek, gdy zagubi się w podziemnych labiryntach garaży hipermarketu, albo struje się na przyjęciu alkoholem. Wówczas wpada w panikę i dzwoni po Andrzeja. Jest jej też potrzebny, by zapłacić za jej kolejne zakupy, czy spłacić kredyty bankowe.

Angelica, bo takie filmowe imię nadali jej rodzice, chce mieć wszystkiego w nadmiarze. Boi się, że czegoś może kiedyś jej zabraknąć, że nie będzie mieć przy sobie koniecznych rekwizytów codzienności. Dlatego gromadzi przedmioty w zwielokrotnionej ilości, objada się jedzeniem, upija winem i wciąż marzy o wielokrotnym orgazmie.

Przeczytaj "Spektrum" Krystiana Głuszko

Trzydziestokilkuletnia bohaterka książki, tak mówi o sobie i swoim życiu:
"Przy szumie zmywarki rozliczam siebie, bo nie wszystko przecież można wytłumaczyć nerwicą. Dlaczego nigdy nie czuję się dostatecznie zadowolona, dlaczego wciąż mam zastrzeżenia do swojego życia? Za dużo wydaję. Kompulsywne kupowanie to moja specjalność, wszystko jest mi potrzebne, ciągle czegoś chcę, codziennie czegoś innego. Wciąż nowe torebki, buty, ubrania, biżuteria, książki, które zalegają półki eleganckich regałów wenge, nieprzeczytane nawet do trzydziestej strony (...) Domagam się ciągłych dostaw przyjemności. Małym jogurtem albo niskokalorycznym deserem wynagradzam sobie ciężar poczucia nie do końca udanego życia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.