Facebook Google+ Twitter

Angelina Jolie i Brad Pitt na zasiłku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-30 08:11

Francuskie media kłócą się o to, czy Angelina Jolie, Brad Pitt i ich sześcioro dzieci powinni... pobierać zasiłek rodzinny nad Sekwaną. Gwiazdorska para mieszka obecnie w niewielkiej wiosce Brignoles (czyt. briNIOL) na południu tego kraju. Ich najmłodsze dzieci urodziły się w Nicei.

Debata na temat zasiłku rodzinnego dla dwojga sławnych amerykańskich milionerów zaczęła się od informacji w kilku francuskich i zagranicznych gazetach. Twierdziły one, że Angelina Jolie i Brad Pitt otrzymują od państwa francuskiego aż 1750 euro zasiłku jako wielodzietna rodzina.

Po dokładniejszej analizie suma ta okazała się przesadzona. Zgodnie z francuskim prawem, zasiłek dla rodziny z sześciorgiem dzieci wynosi nieco ponad 700 euro. Jest on przyznawany automatycznie na podstawie informacji z merostwa. Najpiękniejsza para Hollywood nie musiała zatem prosić o dofinansowanie.

Głos w dyskusji na ten temat zabrała nawet sekretarz stanu do spraw rodziny, Nadine Morano. Wyjaśniła, że we Francji zasiłki rodzinne są przyznawane niezależnie od dochodów rodziców. I pochwaliła się, że właśnie dzięki tym zasiłkom Francja ma najwyższy przyrost naturalny w Europie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.