Facebook Google+ Twitter

Angélique Kidjo zaśpiewała na Starym Mieście w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-12-31 16:27

28 grudnia w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie wystąpiła Angélique Kidjo. Pochodząca z Beninu gwiazda world music zaprezentowała specjalnie przygotowany program, w którym znalazły się m.in świąteczne kolędy i pastorałki oraz akustyczne wersje przebojów z nagrodzonego Grammy Awards albumu "Djin Djin" .

 / Fot. Adam Oleksiak/Stołeczna Estrada. Piątkowy koncert w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela Angélique Kidjo rozpoczęła utworem o tym, że związek małżeński powinien być dwustronny i partnerski, a mężczyzna musi pamiętać, że kobieta nie jest służącą. Zaśpiewała także Happy Xmas (War is Over) Johna Lennona. Nie zabrakło również znanych kolęd i pastorałek.

Piosenkarka w ciekawy sposób łączy w swojej twórczości wpływy muzyki popularnej i jazzowej z tradycyjnymi pieśniami afrykańskimi.

Współpracowała z takimi muzykami jak Carlos Santana, Diana Krall, Herbie Hancock, Dave Matthews Band, Branford Marsalis i Peter Gabriel. Na swoim koncie ma 10 krążków, ostatni "Spirit Rising" z 2012 roku.

 / Fot.  Adam Oleksiak/Stołeczna Estrada. / Fot. Adam Oleksiak/Stołeczna Estrada.W 2008 roku otrzymała nagrodę Grammy za płytę "Djin Djin". Z kolei płyta "Oyo" (w 2010 r) została nominowana do tej prestiżowej nagrody. Artystka wystąpiła także podczas ceremonii otwarcia piłkarskich mistrzostw świata w RPA w 2010 roku. Jest również założycielką fundacji The Batonga Foundation, która wspiera edukację dziewcząt.

Występ zakończyła charytatywna zbiórka przeprowadzona przez wolontariuszy UNICEF na rzecz walki z kryzysem żywnościowym w Czadzie, jednym z pięciu najbiedniejszych państw na świecie.

Koncert zorganizowała Stołeczna Estrada.

Zobacz Sylwester w Sali Kongresowej w Warszawie
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.