Facebook Google+ Twitter

Angielscy robotnicy atakują Polaków

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-03-25 12:15

Przed bramą elektrowni na Isle of Grain w pobliżu Rochester w Wielkiej Brytanii zebrał się wczoraj 70-osobowy tłumek brytyjskich związkowców.

- Wracajcie do pier... Polski! - wykrzykiwali do polskich pracowników.

Na zlecenie firmy Alstom trzy nowoczesne kotły i turbiny instalują tu dwie polskie formy: Remak z Opola i katowicki ZRE. To potężny kontrakt, tylko Remak zainkasuje za niego 90 mln zł. Brytyjscy robotnicy usiłują zablokować prace, oskarżają Polaków o dyskryminację. Angielski "Telegraph" podał, że polskie firmy według związków nie rozpatrzyły podań angielskich fachowców o pracę na 450 wolnych miejscach.

Polscy podwykonawcy zaprzeczają.
- To już trzeci protest związków, mamy z nimi same kłopoty - mówi "Polsce" prezes firmy Remak Marek Brejwo. Zapewnia, że firmy przestrzegają warunków zatrudnienia ustalonych przez związkowców z rządem i z inwestorem.

- Na budowach każdy robotnik musi mieć przyznaną kategorię, na jej podstawie wypłaca się pensję. Najwyższa "6" jest zarezerwowana na nadzór mistrzowski. Brytyjscy robotnicy rzadko podejmują pracę w kategorii niższej niż "5", a tak wysoko wykwalifikowanych fachowców wielu nie potrzeba - tłumaczy Brejwo.

Cały artykuł przeczytasz na Polskatimes.pl.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.