Facebook Google+ Twitter

"Angielska robota", czyli jak dobrze zrobić film

W 1971 roku Londynem wstrząsa największy napad na bank w historii Anglii. Złodzieje z Lloyds Banku zabierają nie tylko pieniądze i kosztowności, ale i zdobywają materiały obciążające zarówno elitę polityczną jak i policję.

"Angielska robota" / Fot. Materiały dystrybutoraNa kanwie prawdziwej historii Roger Donaldson snuje opowieść o kilku złodziejaszkach, którzy zostają namówieni przez piękną Martine Love do skoku na bank przy Baker Street. Kobieta nie działa wszak samodzielnie, ale z polecenia rządkowego tajniaka, któremu zależy na zdobyciu kontrowersyjnych zdjęć obciążających angielską księżniczkę. Ich właścicielem jest Michael X, który używa ich jako swoistego immunitetu. Przestępcy nawet nie mają pojęcia, na jakie niebezpieczeństwo narazi ich wejście w posiadanie zawartości skrytek bogatych londyńczyków...

"Angielska robota" to sprawnie zrealizowane kino gatunkowe. Reżyser zarówno oddaje klimat tamtych czasów, jak i tworzy pełną napięcia atmosferę. Obraz jest mieszanką kryminału i kina sensacyjnego. Jednak inaczej niż w typowych filmach sensacyjnych, tutaj akcja przyspiesza po dokonaniu przestępstwa. Donaldson umiejętnie prowadzi kilka wątków, pozwalając widzowi odkrywać kolejne elementy układanki. Całość okrasza prawdziwym angielskim humorem.

Niewątpliwym plusem filmu jest wyśmienita gra aktorska. Ciekawą parę tworzą Jason Statham w roli Terry'ego i Saffron Burrows - odtwórczyni postaci Martine. Dalsze plany nie są także ubogie w oryginalne, dobrze zagrane sylwetki. Większy dorobek aktorski na swoim koncie ma James Faulkner, grający jednego z rabusiów ("Być jak Stanley Kubrick", "Pies Baskerville'ów").

Nawiązując do oryginalnego tytułu filmu, jego ocenę można by zawrzeć w dwóch słowach - "good job".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dobry film

Komentarz został ukrytyrozwiń

ponoć wiele tajemniczych, do dziś nieodkrytych wątków oplata tę historię a film rzeczywiście jest ciekawy. W każdym razie, nie nudziałam się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.