Facebook Google+ Twitter

Angielskie gazety o Stadionie Narodowym: Farsa, niezdarność i Monty Python

Brytyjska prasa nie zostawia po wczorajszych wydarzeniach suchej nitki na organizatorach meczu Polska - Anglia. Natomiast przedstawiciele angielskiej drużyny twierdzą na jej łamach, że nie mieli żadnego wpływu na zaistniałą sytuację.

 / Fot. PAP/Leszek Szymański"Farsa i niezdarność rządzą w Warszawie" - pisze na swoim blogu dziennikarz BBC Sports Phil McNaulty. Zwraca on uwagę na ironię organizatorów meczu, którzy puszczali w głośnikach przebój grupy U2, gdy decyzja o przełożeniu meczu została już w zasadzie podjęta. W prawie wszystkich brytyjskich mediach ozdobą relacji są zdjęcia kibiców gonionych przez ochroniarzy, po wbiegnięciu na boisko, co odbyło się przy dużym aplauzie kibiców.

Szef sportu dziennika "Daily Telegraph", Paul Hayward porównuje zaistniałą sytuację do komizmu rodem z Monty Python'a. Stadion Narodowy osunął się wtedy według niego "ze świetności do śmieszności". Zastanawia się on, jaki sens ma dach, którego nie można zasunąć podczas deszczu, a dopiero, kiedy opady ustaną. Paul Hayward uważa jednak, że nie ma powodu, aby umniejszać organizacyjny sukces Polaków podczas Euro 2012. "Turniej przyciągnął do kraju miliony ludzi, i wysłał ich do domu z radosnymi wspomnieniami o polskiej piłce, gościnności i kulturze."

Jego kolega redakcyjny Jeremy Wilson zaznacza, że przełożenie meczu może zakłócić przygotowania zawodników do sobotniego meczu Premiership Tottenham - Chelsea, rozgrywanego w sobotnie południe. Twierdzi on też, że wiele z 2,5 tys. angielskich kibiców, którzy pojawili się we wtorek na meczu, nie ma możliwości przedłużenia swojego pobytu w Warszawie, i wyrzucili oni przez to w błoto setki funtów na niepotrzebny bilet, nocleg i przelot do Polski.

Natomiast dyrektor reprezentacji Anglii Adrian Bevington twierdzi w rozmowie z dziennikiem "The Sun", że w sprawie wysunięcia dachu nie mieli nic do powiedzenia. "Zadaliśmy w poniedziałek pytanie, czy dach będzie otwarty, czy też nie, i zostaliśmy powiadomieni, że będzie otwarty."


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A o meczu swojej drużyny piszą: "Bolesny i żałosny spektakl" i podobne. Trzeba po prostu się przyzwyczaić do stylu ich mediów, że krytykują i wyśmiewają to co się tylko da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.