Facebook Google+ Twitter

Anglia: Bal entuzjastów starych samochodów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-01 21:52

Tej nocy w Brighton na południu Anglii trwa bal entuzjastów starych samochodów. Raut kończy najstarszy rajd samochodowy na świecie, na 100-kilometrowej trasie z Londynu do Brighton.

Rajd odbywa się od 1896 roku, a powiedzieć, że jest to zlot starych samochodów to za mało. Sa to istne antyki, których data produkcji nie może przekraczać 1904 roku.

Wczoraj, w poprzedzającym rajd konkursie elegancji przed salonem Ferrari na londyńskiej Regent Street, już trzeci rok z rzędu zwyciężył parowy Sylvesen, wykonany 103 lata temu w jednym egzemplarzu dla norweskiego arystokraty. Ten antyk jest w stanie poruszać się z prędkością 15 kilometrów na godzinę.

W niedzielę rano z wielkim mozołem Sylvesen i 500 innych staruszków ruszyło w 100-kilometrową trasę do Brighton. Rajd odbywał się w deszczu, a kierowcy i pasażerowie przez wiele godzin mokli cierpliwie w swoich strojach z epoki, bo mało które z tych aut ma dach.

Mokły też nieprzebrane tłumy entuzjastów, które ustawiły się na całej trasie by witać wielokilometrowy peleton i asystować rozbitkom, bo - jak co roku - mniej więcej co dziesiąty pojazd wysiadł po drodze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.