Facebook Google+ Twitter

Anglia. Były ksiądz oskarżony o pedofilię. Postawiono mu 29 zarzutów

Emerytowanemu duchownemu kościoła anglikańskiego, 71-letniemu Robertowi Coles'owi postawiono zarzuty dopuszczania się w latach 1978-1984 czynności seksualnych wobec trzech chłopców w wieku od 10 do 16 lat.

Według doniesień serwisu independent.co.uk, emerytowany kapłan Coles, mieszkający w Eastbourne (hrabstwo East Sussex), został w czwartek postawiony w stan oskarżenia. 6 marca został aresztowany, ale szybko zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji. Do rozprawy doszło ponownie w czwartek.

Na skutek czwartkowej decyzji angielskiego sądu oraz pomimo postawienia zarzutów, powtórnie zwolniono Colesa za kaucją.

"Coles został zwolniony warunkowo za kaucją i pojawi się ponownie na rozprawie w Chichester 5 września, w środę, o godz. 9:15 (...) Kilka z tych zarzutów było zgłaszanych policji, ale nie było dostatecznych dowodów uzasadniających oskarżenie " - wyjaśniła dla serwisu independent.co.uk rzeczniczka prasowa policji z Sussex.

Według oskarżycieli, Coles miał dopuszczać się aktów pedofilii w różnych rejonach Anglii: w West Sussex; Cornwall; Devon; Somerset i na wyspie należącej do archipelagu Wysp Brytyjskich - the Isle of White.

"Pan Coles jest oskarżony o 13 seksualnych napaści w Chichester na chłopca między 15 a 16 rokiem życia w latach 1982-1984" - mówiła rzeczniczka. Następnie, w latach 1978-1981, miał dopuszczać się seksualnej napaści na chłopca między 10 a 13 rokiem życia na obszarach Broadbridge Heath, Devon, Cornwall oraz na wyspie Isle of White.

Osiem kolejnych przestępstw, popełnianych wobec trzeciego chłopca (wiek: 10-13 lat) miało rzekomo miejsce pomiędzy 1978 - 1982 w Broadbridge Heath, Somerset i Devon.

W 2011 roku arcybiskup Canterbury, Rowan Williams, wszczął w Diecezji Chichester oficjalne śledztwo ws. ochrony dzieci przed podobnymi atakami. W marcu 2012 r. Diecezja Chichester wydała oświadczenie, wyrażające chęć współpracy z policją w ww. sprawie.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.