Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12539 miejsce

Anglia najbardziej zatłoczonym krajem Europy

Anglia prześcignęła pod względem gęstości zaludnienia Holandię, która dotychczas szczyciła się mianem najbardziej zatłoczonego państwa starego kontynentu.

 / Fot. Bożena Zajiczek Według najnowszych danych, w Anglii na kilometr kwadratowy przypada obecnie 395 mieszkańców, (w całej Wielkiej Brytanii średnia ta to 253 osoby). Zagęszczenie ludności ma jeszcze wzrastać i przewiduje się, że przed 2031 rokiem sięgnie aż 464 osób na kilometr kwadratowy. Natomiast w Holandii liczba ta, wg danych z 2005 roku, wynosi 393 osoby na kilometr kwadratowy.

Gęstość zaludnienia Anglii przewyższa prawie dwukrotnie poziom zagęszczenia Niemiec, a czterokrotnie Francji. Anglia stała się najbardziej zatłoczonym krajem Europy w momencie, gdy niebezpieczeństwo ekonomicznej recesji spowodowało wzrost zaniepokojenia zmniejszającą się liczbą ofert pracy oraz obciążenie służb publicznych.

Pomijając Londyn, największy wzrost populacji przewidywany jest na wschodzie Anglii, jak również na południowym-zachodzie, a więc w miejscach, które w ostatnich latach przyciągnęły największą liczbę imigrantów, pracujących w rolnictwie, przemyśle budowlanym oraz sektorze usługowym.

Według rządu, powyższe dane to kamień milowy w debacie o emigracji, gdyż to właśnie imigranci przyczynili się w 70 procentach do wzrostu populacji.

Były minister Partii Pracy Frank Field oraz konserwatysta Nicolas Soames podkreślają, iż system punktowy nie ogranicza dostatecznie liczby imigrantów, mających prawo osiedlić się w Wielkiej Brytanii. “Jeżeli kiedykolwiek mamy wprowadzić ograniczenia w imigracji, to powinno to nastąpić teraz” - podkreślają.

Restrykcje w imigracji mają dotyczyć obywateli krajów spoza Unii Europejskiej, dopuszczając jedynie wysoko wykwalifikowanych emigrantów z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Na podstawie: telegraph.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.