Facebook Google+ Twitter

Anglia. Polacy przeżyli chwile grozy przez pomyłkę antyterrorystów

Policja musi działać szybko i skutecznie, zwłaszcza w przypadku ludzi uzbrojonych lub związanych z terroryzmem. W Anglii takie obrazki działania sił policyjnych mają miejsce dość często, ostatnio też z udziałem Polaków.

Przed dwoma miesiącami polscy policjanci z grupy specjalnej pomylili w jednym z miast adresy, wpadli do niewłaściwego mieszkania, skuli i sponiewierali zastanych w nim ludzi, zniszczyli sprzęt domowy, po czym opuścili dom, poszukując kolejnego adresu. Podobnie rzecz się miała z Polakami kilkanaście dni temu w Anglii.

Polacy zamieszkali w Haverhill (miasto w angielskim hrabstwie Suffolk) przeżyli chwile grozy, gdy jak burza wtargnęła do ich domu, grupa uzbrojonych po zęby policjantów. Krzyczeli z bronią palną wycelowaną w ich kierunku, że mają kłaść się na ziemi z rękami za głową. Po pewnym czasie kazało się, że antyterroryści pomylili adresy.

Było niedzielne popołudnie. Grupa zaprzyjaźnionych Polaków urządziła sobie grilla w przydomowym ogródku. Nieoczekiwanie, z niewiadomych powodów, zaczął nad nimi krążyć helikopter – czytamy w polonia.wp.pl. Gdy jeden z uczestników grilla wychodził z domu, zauważył, że cała działka jest okrążona przez policję. Nie pozwolono mu opuścić posesji. Wycelowano w niego broń palną i kazano położyć się na ziemi, z rękami za głową.

Po chwili wywoływano na zewnątrz budynku wszystkich po kolei biesiadników. Kazano im również paść twarzą w dół na ziemię. Wszystkim założono kajdanki. Dom Polaków policjanci gruntownie przeszukali. A całą scenę wydarzeń obserwowali ciekawscy sąsiedzi. Ulica zapełniła się dziesiątkami gapiów. Robili zdjęcia i wkrótce puścili je do Facebooka. Polacy spłonęli wstydem, choć niczego złego nie zrobili.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dr.franciszek
  • dr.franciszek
  • 15.07.2012 10:13

Trochę strachu i wstydu przed społecznością , fakt. Należy pamiętać że teraz ludzie ci dostaną sowite odszkodowanie . Każdy polak będący w Anglii teraz im zazdrości i każdy łącznie ze mną by chciał aby taka akcja policji odbyła się u mnie w domu . Chyba sam zadzwonię na policję i powiadomię że ukrywa się pod moim adresem grożny przestępca .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.