Facebook Google+ Twitter

Anglia: Polak okradł firmę przemysłową ze złomu, ale kary uniknie

Policja nie jest w stanie udowodnić kradzieży Polakowi, który 1 czerwca okradł ze złomu brytyjskiego biznesmena. W trakcie przesłuchania Polak tłumaczył, że w Polsce to legalne i nie wiedział, iż nie wolno - donosi serwis dailymail.com.

Sierżant Richard Downing oświadczył, że dzięki zgłoszeniu Georgea Pasparakisa – właściciela firmy Wessex Industrial Doors (Yeovil, hrabstwo Somerset) posiadającej monitoring CCTV – udało się w pełni zbadać okoliczności dwóch kradzieży. W wyniku śledztwa zatrzymano pozostającego anonimowym Polaka, który nie zanegował uczestnictwa w incydentach, lecz orzekł, że nie był świadom popełniania przestępstwa.

Powzięcie przez policję ostatecznej decyzji o uwolnieniu Polaka zaskoczyło 37-letniego Pasparakisa, który w instalację 24-godzinnego systemu monitoringu CCTV zainwestował 500 funtów; pokładał ufność w zapis wideo, który miał przyczynić się do doprowadzenia sprawcy przed wymiar sprawiedliwości. „Czy w Yeovil egzekwuje się polskie prawo?” – pyta retorycznie.

Kradzież mienia (w tym metali kolorowych – przyp.wł) zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – podaje policyjny serwis malopolska.policja.gov.pl.

Rzecznik angielskiej policji w niedawnym oświadczeniu podał, że oskarżenie byłoby możliwe, gdyby istniała możność udowodnienia, iż Polak zdawał sobie sprawę z faktu popełniania przestępstwa.

Oskarżenie tego człowieka nie leży w interesie publicznym – powiedział sierżant Downing.

Ceny złomu w Wielkiej Brytanii w ostatnim okresie wzrosły kilkakrotnie. „Jeszcze kilka lat temu niewielki kontener odpadów metalowych warty był około 80 funtów. Dziś to około 300, a nawet 400 funtów” – napisała Małgorzata Słupska dla portalu polonia.wp.pl.


rat/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.