Facebook Google+ Twitter

Anglia: Rajd młodzieży w ekstremalnych warunkach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-09 20:45

W Anglii trwa 2-dniowy rajd młodzieżowy na niezwykle trudnej trasie z udziałem 2 i pół tysiąca entuzjastów do 20 roku życia. Organizowany przez brytyjską wojsko po raz 49. rajd odbywa się wbrew tendencjom do chronienia młodzieży przed wszelkim ryzykiem.

Rajd po bezludnym, smaganym wichrami płaskowyżu Dartmoor w południowo-zachodniej Anglii odbywa się na czas na kilku trasach, od 55 do 90 kilometrów. Młodzież podzielona na 400 zespołów musi zaliczyć 10 szczytów, sama się wyżywić i przenocować pod gołym niebem. Na krótszej, 11-kilometrowej trasie wystartowało około trzystu dzieci niepełnosprawnych.

Tegoroczny rajd odbywa się w atmosferze buntu brytyjskiej prasy, nauczycieli i rodziców przeciwko cieplarnianemu wychowaniu dzieci w obawie przed wypadkami. W ostatnich latach brytyjskie szkoły redukują liczbę wycieczek i imprez sportowych z obawy przed kosztami odszkodowań.

Fala roszczeń za wypadki młodzieży nie ominęła też harcerstwa i armii. Mimo to, trudne rajdy, takie jak na Dartmoor cieszą się rosnącą popularnością. Jesienią zeszłego roku, mimo odwołania z powodu ulewy i powodzi 80-kilometrowego maratonu na pojezierzu Lake District, wielu uczestników i tak wyruszyło na trasę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.