Facebook Google+ Twitter

Anglia: Rozbito gang, który wyzyskiwał obcokrajowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-19 17:29

W Wielkiej Brytanii zatrzymano 8 osób podejrzanych o sprowadzanie i wyzysk obcokrajowców. Policja uwolniła 60 emigrantów - w tym Polaków. Operacja o kryptonimie Rubin, była jak dotąd największą akcją tego typu w Wielkiej Brytanii.

Wzięło w niej udział ponad 200 policjantów i funkcjonariuszy ośmiu innych agencji rządowych. Przeszukano 21 domów w Kettering i innych miejscowościach w środkowej Anglii. Telewizja BBC pokazała dwie spośród przeszukanych posesji: domy były wprawdzie nowe, ale w kilku pokojach kwaterowano po kilkadziesiąt osób.

Gang zamieszczał ogłoszenia o pracy w Polsce, na Litwie i w innych państwach Europy Wschodniej, ale po sprowadzeniu chętnych odbierano im paszporty i zatrudniano za grosze przy ciężkich robotach polowych. Nie otrzymywali przy tym nawet ustawowej stawki godzinowej, a z zarobków potrącano im koszty przejazdu do Anglii, przewozów do pracy, wyżywienia i mieszkania.

Dowodzący operacją oficer policji, Glyn Timmins powiedział, że traktuje 60 uwolnionych mężczyzn i kobiet jako świadków i ofiary przestępstwa, a nie podejrzanych o naruszenie przepisów o pracy. Wielu z tych osób przysługiwało prawo do pracy w Wielkiej Brytanii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.