Facebook Google+ Twitter

Anglia w grupie śmierci?

Znamy już wyniki losowania grup mundialu w Brazylii. Dla kogo los był łaskawy, a kto trafił do najtrudniejszej grupy?

 / Fot. Илья ХохловWynik losowania z pewnością nie zadawala Anglików, którzy będą musieli zmierzyć się z m.in. z reprezentacją Włoch i nie będzie to dla łatwe zadanie. Wystarczy tylko przypomnieć, że na Euro 2012 Włosi zaszli naprawdę wysoko, przegrywając dopiero w finale z Hiszpanią. Anglicy zdają sobie doskonale sprawę z wartości Włochów, dlatego już obawiają się o swoją pozycję w mundialu. Natomiast w przeciwieństwie do Anglików, drużyna Vincente del Busque nie ma chyba powodów do narzekań, bo los przydzielił ją do grupy niezbyt wymagających przeciwników. Hiszpania trafiła na Chile, Australię i Holandię, którzy przy jej aktualnej dyspozycji nie powinni raczej stanowić zagrożona.

Bardzo ciekawie w grupie G zapowiada się rywalizacja gdzie Niemcy- Portugalia. Niektórzy eksperci piłkarscy już spekulują, że Portugalczycy, jeśli awansują w dalszej fazie spotkań mogą trafić ćwierćfinale na Argentynę, a to oznacza jedno – pojedynek Cristiano Ronaldo z Leo Messim. Zapewne większość kibiców marzy, żeby spełnił się taki scenariusz. Wiele jednak zależy od postawy Portugalczyków, którzy musza zagrać o wiele lepiej niż w eliminacjach, gdzie do awansu potrzebowali baraży. Argentynie będzie chyba o wiele łatwiej bo przeciwnicy tacy jak Nigeria, Iran czy Bośnia i Hercegowina to nie są wymagający rywale.

Na szczęść jak to często w sporcie bywa nie wszystko da się przewidzieć i będzie można znów liczyć na zaskakujące niespodzianki. Turniej odbywa się w Ameryce Południowej więc dlaczego np. Chile nie miałoby zostać jego „czarnym koniem”. Jedno jest pewne futbolowy świat już niecierpliwie czeka na kolejne święto piłki, a z każdym dniem przybliżającym na do inauguracji podekscytowanie uczestników i kibiców będzie rosło i tylko szkoda, że polskiej reprezentacji tam nie będzie…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.