Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16980 miejsce

Anglicy mają księżną Kate, u nas króluje styl pierwszej damy

Styl żony prezydenta RP większość Polaków ocenia pozytywnie. Część jej garderoby stanowią stroje z Modesty i Domu Mody Teresy Kopias

 / Fot. grzegorz jakubowski/polska pressPierwsza dama coraz częściej wybiera stroje projektantek z regionu łódzkiego. Agata Kornhauser-Duda ma w szafie garsonki i sukienki ozorkowskiej Modesty oraz stroje Domu Mody Teresy Kopias z Łasku. Tego, że do stylu, prezentowanego przez Teresę Kopias, pani prezydentowa przekonała się jeszcze jako nauczycielka języka niemieckiego z Krakowa, pewna jest Paulina Stobińska z firmy Pola Management&Co, która odpowiada za PR w Domu Mody Teresy Kopias.
 / Fot. grzegorz jakubowski/polska press
- Firma ma w Krakowie przedstawicielstwo, więc pani Agata Kornhauser-Duda na początku tam kupowała stroje, jeszcze zanim została prezydentową - wyjaśnia Paulina Stobińska. Dom Mody Teresy Kopias nie zdradza, jak często pierwsza dama robi u nich zakupy oraz jakiego typu stroje wybiera, ale raczej nie są to casualowe ubrania. W końcu dom mody z Łasku słynie głównie z eleganckich kolekcji. Już jako pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda prezentowała się w biało-czarnej koktajlowej sukience z kołnierzykiem (typu Carla). Jej cena to 1.148 zł. Stroje z ozorkowskiej Modesty nie są tańsze. Granatowy wizytowy komplet, który Agata Kornhauser-Duda miała na sobie podczas sierpniowej wizyty pary prezydenckiej w Berlinie, kosztuje 1.250 zł. Ten sam komplet z Modesty, ale już w czerwonym kolorze, pierwsza dama włożyła 14 września na galę konkursu Lodołamacze (dla wrażliwych społecznie pracodawców), zorganizowany w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Dziewięć dni wcześniej (5 września) pierwsza dama prezentowała się w szarej sukience z ozorkowskiej Modesty z plisowanym przodem, która kosztuje 660 zł. Włożyła ją na inaugurację czwartej edycji Narodowego Czytania w warszawskim Ogrodzie Saskim. Razem z mężem Andrzejem Dudą przeczytała tam fragment „Lalki” Bolesława Prusa.
 / Fot. grzegorz jakubowski/polska press
Natomiast 14 października, podczas wizyty belgijskiej pary królewskiej w Polsce, Agata Kornhauser-Duda postawiła na komplet z Modesty z żakietem w kolorze fuksjowym, zapinanym na ozdobne guziki i granatową ołówkową spódnicę za 790 zł. Pierwsza dama miała go na sobie m.in. podczas lunchu z przedstawicielkami nauki, kultury oraz organizacji społecznych z Polski i Belgii, na który zaprosiła ją belgijska królowa Matylda, a także podczas wizyty w warszawskim Liceum Ogólnokształcącym im. Goethego, gdzie królowa Matylda i pierwsza dama Polski uczestniczyły w obchodach Dnia Edukacji Narodowej.
Na polskie marki, ale raczej nie z regionu łódzkiego, stawiała również Jolanta Kwaśniewska jako pierwsza dama. W swojej szafie miała eleganckie stroje m.in. z kolekcji Teresy Rosati, marki Caterina i Ewy Minge. Również na ślubie córki, Aleksandry Kwaśniewskiej, zaprezentowała się w białej sukni jednego z polskich domów mody.
Agnieszka Magnuszewska (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A... Pani Jolanta K. popełniła to fauxpas na ślubie własnej córki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kate, jako żona następcy tronu, mogłaby się ubrać na biało na cudzym ślubie, ale Pani Prezydentowa już nie powinna. Bez względu na to czyj to ślub, no chyba że jej własny. I to jest dyskretny niuans tego tytułowego porównania, ni z gruszki ni z pietruszki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Również na ślubie córki, Aleksandry Kwaśniewskiej, zaprezentowała się w białej sukni jednego z polskich domów mody."

Niestety ogromne fauxpas. Na cudzy ślub nie wkłada się białego ani kremowego koloru. Ten zarezerwowany jest dla "panny młodej" lub dla monarchini. A może się za monarszą parę uważają?.
A poza tym to nie wiedziałam, że Aleksandra Kwaśniewska ma już córkę. ;))))))) którą wydała za mąż już w czasie prezydentury A. Dudy.

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwsza klasa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiadomość na pierwszą stronę: Pierwsza Dama, żona Prezydenta, gdzieś tam pojawiła nie w negliżu, a ubrana. Prawdziwa sensacja! Dalej, to już nie krypto, ale całkiem jawna reklama firm produkujących odzienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.