Facebook Google+ Twitter

Anglicy w Polsce chcą się wyleczyć z raka

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-06 09:01

Angielscy pacjenci chorzy na raka zabiegają o leczenie w polskich klinikach. Kusi ich niższa cena za zabiegi i krótsze niż na Wyspach kolejki do lekarzy.

Pacjentów do Polski chce wysłać jedna z organizacji zajmujących się tzw. turystyką medyczną. Brytyjczyków interesuje m.in. leczenie raka jelita grubego w warszawskim Centrum Onkologii.

Na terapię w Polsce czeka się krócej / Fot. Andrzej Szozda/ POLSKAChoć przedsięwzięcie ma się opłacać obu stronom, to na przeszkodzie może stanąć brak wolnych łóżek w polskich szpitalach.

- Zapytali wprost, ilu pacjentów moglibyśmy przyjąć w naszej klinice. Bardzo im zależy na czasie - mówi prof. Marek Nowacki, szef kliniki nowotworów jelita grubego w stołecznym centrum.

Pośpiech Brytyjczyków to rezultat horrendalnych kolejek do onkologa na Wyspach. Dla przykładu na radioterapię (leczenie nowotworu za pomocą promieniowania radioaktywnego) w klinice w Londynie trzeba zapisać się z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem. Na rozpoczęcie cyklu zabiegów w Warszawie czeka się zaledwie kilka dni.

Na wolne łóżko w brytyjskiej klinice leczącej nowotwory trzeba poczekać nawet dwa lata. Kolejki w warszawskim Centrum Onkologii, gdzie są leczone najcięższe przypadki nowotworów z całego kraju, sięgają najwyżej trzech miesięcy.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.