Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10317 miejsce

"Angora" o spornej okładce: W Strasburgu już raz wygraliśmy

- Opublikowaliśmy tekst przeprosin. Jeśli nasza okładka uraziła Żydów, to przepraszamy ich, ale nie przeprosimy tych, którzy nam zarzucają antysemityzm - mówi Paweł Woldan, redaktor naczelny tygodnika Angora.

Kamienice przy warszawskiej ul. Próżnej. / Fot. Ewa Szafranowicz- Zajęliśmy stanowisko w kwestii istotnej, dotyczącej ustawy reprywatyzacyjnej. Przedrukowaliśmy kontrowersyjny materiał z "Przeglądu". Uznaliśmy, że jest to materiał na okładkę i zdecydowaliśmy się na wykorzystanie w tym celu satyry. Przypisywanie nam postaw antysemickich to gruba przesada - mówi Wiadomościom24.pl Paweł Woldan, red. naczelny "Angory".

Woldan broni decyzji tygodnika, tłumacząc, że prasa zawsze korzystała z narzędzia jakim jest satyra. - Prasa ma do niej prawo - mówi Woldan. - To nie jest właściwość tylko lat 30. XX wieku i nazistowskich broszur.

Co jeszcze mamy oddać Żydom. Okładka Angory w prokuraturze

W najnowszym numerze "Angory" znalazł się jednak tekst przeprosin, w którym czytamy m. in.:

"Nasze ilustracje są jedynie satyrycznym komentarzem do tego tekstu, który uznaliśmy za ważny na tyle, by jego temat trafił na okładkę. Satyra ma to do siebie, że zwykle oddaje stan rzeczy w sposób przejaskrawiony, często prowokujący. I to wszystko".

- Opublikowaliśmy tekst przeprosin, jeśli ta okładka uraziła Żydów. Ich przepraszamy, ale nie przeprosimy tych, którzy nam zarzucają antysemityzm. Poczuliśmy się mało komfortowo - wyjaśnia Woldan. Poza tym takie akcje godzą w wolność prasy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@Witold Kossakowski
  • @Witold Kossakowski
  • 20.04.2011 13:37

Może pan Grabski w odróżnieniu od innych,jest pogodzony z losem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uraziło mnie sformułowanie p. K.Grabskiego: 'wielu z państwa zamieszkałoby w czworakach'. A dlaczego nie napisał 'wielu z NAS zamieszkałoby w czworakach'? Czyżby uważał się za lepszego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byle nie było takiej zadymy jak z karykaturami Allaha..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.