Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24503 miejsce

Ani be, ani me, ani kukuryku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-10-07 09:56

Demokracja wywalczona ponad dwadzieścia lat temu zobowiązuje nas do ruszenia tyłka w niedzielę i oddania swojego głosu. Zanim jednak to zrobimy pozostaje zadać sobie jedno pytanie - na kogo?

Sądny dzień już w niedzielę. Za niecałe dwa dni szkoły zamienią się w lokale wyborcze i Polacy dumnie będą mogli wybrać ekipę na kolejną kadencję. Skończy się męcząca kampania wyborcza, w telewizji nie będzie już uciążliwych reklam, a z ulic teoretycznie znikną plakaty wyborcze. Obywatele wybiorą tych, którzy wzbudzili największe zaufanie, a całą resztę odrzucą. Czy rzeczywiście tak będzie?

Może jestem jeszcze młody, a to będą pierwsze wybory parlamentarne, na które się wybiorę,więc potrafię się zorientować co się wokół dzieje. Na ulicach widzę śmietnik ulotek wyborczych, każdy słup (przynajmniej w moim mieście i miastach sąsiadujących) został ozdobiony dyktą (bądź dyktami, jeżeli to duży słup) z pazerną twarzą, a nawet niektóre trawniki wzbogaciły się o dekoracyjną tabliczkę wyborczą. Niektórzy posunęli się nawet do tego, że oblepiają drzewa swoimi głupimi reklamówkami. Legalnie? Oczywiście, że nie. To jest gorsze od letnich komarów, a nawet egipskich plag przedstawionych w Biblii! Nie można tego wytępić. Co zrywam jedno ogłoszenie, naklejają następne.

Nie tak dawno temu, wieszając prywatne ogłoszenie na słupie oświetleniowym zostałem pouczony przez strażnika miejskiego, że latarnia to nie tablica ogłoszeń. Ostrzegł mnie, żebym tego nie robił. Przy okazji wskazał, że mogę je powiesić w pobliskim sklepie, albo wykupił powierzchnię na słupie ogłoszeniowym przy przystanku za kilka złotych w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów. Podobno żyjemy w kraju w którym przyjęte prawo i zasady obowiązują każdego. Cóż, skoro kandydaci myślą, że są równiejsi i zaczynają od nielegalnych praktyk okradając MZUiM, który działa dzięki podatkom odprowadzanym przez mieszkańców miasta. Jaką mam gwarancję, że wybieram uczciwych i budzących zaufanie ludzi, którzy reprezentować będą mój kraj i decydować co się zmieni, a co nie? Żadną.

Drugą grupę kandydatów postanowiłem nazwać "zaplutymi hipokrytami". To wszyscy ci, którzy krzyczą w stylu "głosuj na mnie, głosuj na partię X, bo tylko ona zapewni ci dobrobyt, partia Y to złodzieje i bandyci, zasługujesz na więcej". Nie mam ochoty nikogo popierać lub odrzucać, ale powiem, że znany prezes należy do tej grupy. Spora ilość tych beznadziejnych haseł wyborczych na pewno wzbudza nienawiść i szerzy agresję wśród wyborców. Żyjemy w tolerancyjnym kraju, więc w mordę dostaje się tylko w ciemnej uliczce jakich w moim mieście wiele i nie tylko za poglądy polityczne. "Żadne tam X czy Y. Super partia Z, k...o".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.10.2011 10:02

Gdybym cię posłuchał to bym się zdenerwował, że zmarnowałem głos.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zz
  • zz
  • 07.10.2011 21:33

.
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Oddajmy głos na PIS i to zawsze na 1 miejsce na liście PIS-u,aby Tusk nie pełnił 2 kadencji-nowy wymysł POligłupów-"oddajcie głos nieważny" -tak jak kiedyś PObolszewia głosiła hasło-"zabierz babci dowód ".
,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.