Facebook Google+ Twitter

Ani jednej autostrady w całości na Euro 2012?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-03 09:51

Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych "Tor" uważa, że żadna z autostrad nie będzie w całości gotowa przed Euro 2012.

Ekspert powiedział w Radiu Gdańsk, że "dziury" w systemie dróg szybkiego ruchu nie będą duże, ale na pewno nie przejedziemy autostradą z północy na południe Polski przed rokiem 2014. Na pewno nie uda się, w jego opinii, zakończyć budowy odcinka A1 Stryków-Pyrzowice.

Zdaniem Furgalskiego, Ministerstwo Infrastruktury niepotrzebnie podzieliło budowę odcinka autostrady A2 Stryków-Konotopa na pięć etapów. Komplikuje to uzyskanie niezbędnych dokumentów i rozpoczęcie prac. Gość Radia Gdańsk podkreślił też, że w jego opinii nierealny jest termin ukończenia ostatniego odcinka autostrady A4 od Jarosławia do granicy z Ukrainą. Resort infrastruktury utrzymuje, że trasa będzie gotowa do połowy 2012 roku.

Adrian Furgalski zaznaczył też, że w jego opinii spółka PKP Intercity będzie likwidować kolejne nierentowne połączenia, bo musi się przygotować do wejścia na giełdę. Wyjściem z sytuacji jest ogłaszanie przetargów na połączenia międzywojewódzkie, tak by spółki mogły konkurować rozkładem jazdy, ceną i standardem usług - powiedział ekspert.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.