Facebook Google+ Twitter

Ania Dąbrowska ponownie w Lublinie

Jedna z bardziej znanych polskich artystek - kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka, producentka - chętnie powraca z koncertami na Lubelszczyznę. Ania Dąbrowska zagra 11 marca 2012 r. w lubelskim klubie Graffiti.

Ania Dąbrowska, fot. Rafał Nowakowski, materiały organizatora / Fot. Rafał Nowakowski, materiały organizatoraAnia Dąbrowska ma na swoim koncie cztery albumy: "Samotność po zmierzchu" wydany w 2004 r., "Kilka historii na ten sam temat" pochodzący z 2006 r., "W spodniach czy w sukience?" z 2008 r., którym umocniła swoją pozycję na muzycznym poletku i "Ania Movie", zawierający najważniejsze hity muzyki filmowej w nowych aranżacjach, wydany w 2010 r. i zwieńczony dwoma ogólnopolskimi trasami koncertowymi z ciekawą oprawą oświetleniowo-wizualną. Każda płyta uzyskała status Platynowej Płyty, co dowodzi świadomości muzycznej polskich słuchaczy. Zaczynała od udziału w programie "Idol", potem sama oceniała wokalistów, zasiadając razem z Kayah, Andrzejem "Piaskiem" Piasecznym i Adamem "Nergalem" Darskim w jury pierwszej edycji programu "Voice of Poland". Artystka łącznie sprzedała ponad 200 tysięcy płyt, a o jej popularności świadczą nagrody i wyróżnienia branżowe, jakie otrzymała: 4 statuetki podczas festiwalu TOPTrendy, 6 Fryderyków, 2 nagrody Eska Music Awards.

Muzyka Ani Dąbrowskiej to twórczość z pogranicza soulu, popu i jazzu, a przede wszystkim gust i smak. Na jej albumach ujawniło się zamiłowanie do stylu retro, muzyki z lat 60. i 70. XX w., co doskonale wyraziła w swoich piosenkach, zdobywając jednocześnie wielu fanów. W nieco innym klimacie utrzymane jest jej ostatnie wydawnictwo - "Ania Movie" - muzyka filmowa nagrana m.in. z orkiestrą smyczkową. Miłośnicy jej aksamitnego, matowego, rozmarzonego głosu będą mieli okazję usłyszeć i zobaczyć swoją ulubienicę podczas serii koncertów, na których Dąbrowska wraz z zespołem zaserwuje publiczności swoje największe przeboje. Z pewnością nie zabraknie kawałków królujących swego czasu w stacjach radiowych, typu "Charlie, Charlie", "W spodniach czy w sukience?", "Tego chciałam", "Trudno mi się przyznać", "Nigdy więcej nie tańcz ze mną".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.