Facebook Google+ Twitter

Ania Dąbrowska wystąpi w Lublinie z muzyką filmową

Młoda mistrzyni muzyki z pogranicza popu, soulu i jazzu postanowiła zmierzyć się z zadaniem trudnym, ale jakże ambitnym - muzyką filmową. Wokalistka wystąpi 20 lutego w Filharmonii Lubelskiej w ramach ogólnopolskiej trasy "Ania Movie".

 / Fot. Kama Czudowska, Natalia Jakubowska/Sony MusicJej edukacja muzyczna rozpoczęła się w liceum - wtedy uczęszczała do szkoły muzycznej w klasie kontrabasu, grała też na gitarze basowej, a zamiłowania do tych instrumentów są łatwo wyczuwalne w jej twórczości. Na szersze wody wypłynęła podczas udziału w programie „Idol”, gdzie zajęła ósme miejsce i od tej pory jej kariera nabrała tempa. Wydana w 2004 r. debiutancka płyta zatytułowana "Samotność po zmierzchu" zebrała pozytywne recenzje, a promowane kolejno single: "Tego chciałam", "Charlie, Charlie", "Inna" umocniły jej pozycję na polskim rynku muzycznym. Ma na swoim koncie występy na największych festiwalach - w Opolu, na TOPTrendach oraz nagrodę Eska Music Awards i statuetki Fryderyków, była nominowana również do nagrody MTV Europe Music Awards.

Zamiłowanie Ani Dąbrowskiej do muzyki z okresu lat 60. i 70. XX wieku, uwidoczniło się na drugim albumie długogrającym - "Kilka historii na ten sam temat", który również okazał się sukcesem dla młodej wokalistki. W klimacie retro, zróżnicowanym jednak nieco bardziej pod względem stylistycznym utrzymana była trzecia płyta wydana w 2008 r.: "W spodniach czy w sukience?". Swoje muzyczne piętno odcisnęli na albumie Leszek Możdżer i Daniel Bloom, a krążek pokrył się platyną.

Ostatnim wydawnictwem, jakie popełniła Ania Dąbrowska, jest czwarty w jej karierze album zatytułowany "Ania Movie", którego premiera odbyła się na przełomie marca i kwietnia 2010 r. Zawiera on covery najbardziej znanych piosenek z klasycznych seriali, filmów i okazał się kolejnym dużym sukcesem, a pierwszy klip nakręcono do utworu "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)" pochodzącego oryginalnie z repertuaru Sonny&Cher.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

X-men
  • X-men
  • 12.01.2011 18:11

to trzeba przeczytać całe i może z kontekstem pójdzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"z zadaniem trudnym, ale jakże ambitnym"
Nie wiem, ale dla mnie jakoś dziwnie brzmi to zdanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.