Facebook Google+ Twitter

Ania Dąbrowska wystąpi w Lublinie z muzyką filmową

Młoda mistrzyni muzyki z pogranicza popu, soulu i jazzu postanowiła zmierzyć się z zadaniem trudnym, ale jakże ambitnym - muzyką filmową. Wokalistka wystąpi 20 lutego w Filharmonii Lubelskiej w ramach ogólnopolskiej trasy "Ania Movie".

 / Fot. Kama Czudowska, Natalia Jakubowska/Sony MusicJej edukacja muzyczna rozpoczęła się w liceum - wtedy uczęszczała do szkoły muzycznej w klasie kontrabasu, grała też na gitarze basowej, a zamiłowania do tych instrumentów są łatwo wyczuwalne w jej twórczości. Na szersze wody wypłynęła podczas udziału w programie „Idol”, gdzie zajęła ósme miejsce i od tej pory jej kariera nabrała tempa. Wydana w 2004 r. debiutancka płyta zatytułowana "Samotność po zmierzchu" zebrała pozytywne recenzje, a promowane kolejno single: "Tego chciałam", "Charlie, Charlie", "Inna" umocniły jej pozycję na polskim rynku muzycznym. Ma na swoim koncie występy na największych festiwalach - w Opolu, na TOPTrendach oraz nagrodę Eska Music Awards i statuetki Fryderyków, była nominowana również do nagrody MTV Europe Music Awards.

Zamiłowanie Ani Dąbrowskiej do muzyki z okresu lat 60. i 70. XX wieku, uwidoczniło się na drugim albumie długogrającym - "Kilka historii na ten sam temat", który również okazał się sukcesem dla młodej wokalistki. W klimacie retro, zróżnicowanym jednak nieco bardziej pod względem stylistycznym utrzymana była trzecia płyta wydana w 2008 r.: "W spodniach czy w sukience?". Swoje muzyczne piętno odcisnęli na albumie Leszek Możdżer i Daniel Bloom, a krążek pokrył się platyną.

Ostatnim wydawnictwem, jakie popełniła Ania Dąbrowska, jest czwarty w jej karierze album zatytułowany "Ania Movie", którego premiera odbyła się na przełomie marca i kwietnia 2010 r. Zawiera on covery najbardziej znanych piosenek z klasycznych seriali, filmów i okazał się kolejnym dużym sukcesem, a pierwszy klip nakręcono do utworu "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)" pochodzącego oryginalnie z repertuaru Sonny&Cher.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

X-men
  • X-men
  • 12.01.2011 18:11

to trzeba przeczytać całe i może z kontekstem pójdzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"z zadaniem trudnym, ale jakże ambitnym"
Nie wiem, ale dla mnie jakoś dziwnie brzmi to zdanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.