Facebook Google+ Twitter

Ania Dąbrowska zagra w Sopocie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-23 16:11

25 kwietnia 2010 roku Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza na koncert Ani Dąbrowskiej, promujący jej najnowszą płytę "Ania Movie", która miała premierę 19 marca.

"Ania Movie" to projekt powstały z fascynacji Ani Dąbrowskiej piosenkami filmowymi. Album zawiera piosenki tak odległe stylistycznie i czasowo, jak "Sounds of Silence" Simona & Garfunkela, "Strawberry Fields Forever" The Beatles, "Bang Bang" Sonny & Cher czy "Silent Sigh" Badly Drawn Boy. Co połączyło tak odległe muzyczne światy?

- Najważniejsze było, żebym lubiła te piosenki i chciała je śpiewać. Najpierw sama piosenka musiała do mnie trafić, a później ja musiałam trafić z jej interpretacją - mówi Ania. - Wspólnym mianownikiem jest mój zespół. Gram z nimi koncerty od kilku lat, to znakomici muzycy i fajni ludzie. Lubimy się. Dlaczego nie miałabym zrobić z nimi płyty? Spotykaliśmy się na próbach, wymyślaliśmy wspólnie formy piosenek, razem pracowaliśmy nad aranżacjami i potem razem to wszystko nagraliśmy.

Album wyprodukował Kuba Galiński, multiinstrumentalista z zespołu Ani, który chrzest bojowy przeszedł, produkując dwie EPki artystki ("W spodniach, czy w sukience" i "Nigdy więcej nie tańcz ze mną"), a materiał zmiksował Bogdan Kondracki. Zespół Ani w nagraniach wsparło też grono znakomitych gości, z Zespołem Smyczkowym Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Adama Sztaby na czele.

Ognisty, gangsterski funk z filmów blaxploitation i natchniona ballada hipisowskich bardów. Jedyny w swoim rodzaju beatlesowski sznyt i pościelowa ballada z softpornowego klasyka. Na "Ania Movie" wszystko jest możliwe i wszystko jest stylowe. To pop z klasą i charakterem, aranżacyjnym rozmachem i pełnym, niemal bigbandowym brzmieniem, nawiązujący raczej do muzyki lat 60. i 70., niż komputerowo preparowanych hitów z dzisiejszych list przebojów. "Ania Movie" to zarazem zwieńczenie dotychczasowych artystycznych poszukiwań Dąbrowskiej, jak i pożegnanie wokalistki z brzmieniami retro.

25 kwietnia 2010, godz. 20.15
ANIA MOVIE TOUR
Dom Zdrojowy w Sopocie/Sheraton Sopot Hotel, Conference Centre & SpaSala Columbus
ul. Powstańców Warszawy 9 w Sopocie
Bilety w cenie: 80 zł (sektor VIP), 60 zł (pozostałe) do nabycia w kasie Bałtyckiej
Agencji Artystycznej BART, ul. Kościuszki 61 w Sopocie, tel. 58 555 84 51 lub 52.

Autor: Mateusz Pszczółkowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.