Facebook Google+ Twitter

Ania Wyszkoni z Fundacją Miśka Zdziśka wspierają chorego Łukasza

Licytacja płyty Ani Wyszkoni dla Łukasza w serwisie Allegro

Ania Wyszkoni z Dariuszem Lisowskim / Fot. Dariusz LisowskiAnia Wyszkoni wspólnie z Miśkiem Zdziśkiem wspierają chorego na nowotwór Łukasza.

Zwracamy się z ogromną prośbą do mieszkańców województwa świętokrzyskiego, powiatu jędrzejowskiego oraz wszystkich ludzi o wrażliwych sercach o pomoc dla Łukasza. Kochani pomóżmy wspólnie temu fantastycznemu chłopakowi poprzez licytowanie płyty Ani Wyszkoni ,,Życie jest w porządku”.
Jak to zrobić?
Wystarczy wejść do serwisu Allegro w wyszukiwarce wpisać ,, Licytacja płyty Ani Wyszkoni na protezę Łukaszowi”-wyjaśnia prezes Dariusz Lisowski

Link do serwisu Allegro http://allegro.pl/licytacja-plyty-ani-wyszkoni-na-proteze-lukaszowi-i3389128864.html

Nie bójmy się pomagać, nie przechodźmy obojętnie obok ludzkiego cierpienia, podzielmy się tym co dla nas jest namiastką , dla innych może stać się górą szczęścia. Życie płynie szybko, czasem brak nam czasu by zatrzymać pociąg życia na stacji POMOC. Czy myślimy czasem (zastanawiamy się) jak żyją inni, dotknięci bezwzględną chorobą nowotworową, z która walka jest niemożliwa?
Ta właśnie bezwzględna choroba, dotknęła młodego męża, ojca Łukasza Wertka – dla którego życie się zatrzymało.
Łukasz zgłosił się z prośbą o pomoc do Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” i stał się jej podopiecznym. Z pomocą dla Łukasza jako pierwszy pospieszył zespół For Teens nagrywając spot charytatywny z apelem o pomoc dla niego. Zespól For Teens znamy z piosenki tytułowej „Jesteś częścią mnie” w serialu „Barwy szczęścia”.

http://www.youtube.com/watch?v=BczprzR5Prc

Potrzebne 90.000 zł na zakup protezy
Amputacja nogi – to ogromny psychiczny ból, brak odnalezienia się wśród najbliższych, poczucie pustki inności, wybrakowania. Strach przed jutrem, bez nogi nie dam rady żyć, wziąć na ręce syna, zagrać z nim w piłkę czy tak po prostu zrobić zakupy i przynieść je do domu. Niestety to nie jest możliwe mając tylko jedną nogę. Koszt protezy 90 tys. zł –to ogromna kwota, na która Łukasza i jego rodziny zwyczajnie nie stać. Łukasz nie może zapracować na byt swojej rodziny, czuje się z tym bardzo źle, gdyż wie że jest to jego obowiązek jako głowy rodziny -mężczyzny. W województwie, świętokrzyskim jest 1 266 014 mieszkańców, wystarczy jak każdy z nas podaruje przysłowiową złotówkę. Dla każdego z nas 1 zł to niewielka kwota.
Fundacja Miśka Zdziśka apeluje o pomoc dla Łukasza, gdy każdy z nas podaruje tylko jedną złotówkę dla Łukasza, to my jako całe społeczeństwo zamieńmy 1 złotówkę na potężna górę złotówek, za którą zakupimy protezę dla Łukasza. Tym sposobem wszyscy staniemy się ”częścią mnie” czyli Łukasza, który będzie miał małą cząstkę pomocy od nas wszystkich, zatrzymajmy swój pociąg życia na stacji pomoc.
Wszystkie wpłacone dobrowolne wpłaty na konto Fundacji z dopiskiem ,,Na zakup protezy dla Łukasza” zostaną przeznaczone w stu procentach na zakup protezy gdyż Fundacja i Zarząd Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” działa na zasadach wolontariatu nie pobiera żadnych prowizji.
W takiej samej sytuacji jak ja znalazła się również Joasia Żelezik podopieczna Fundacji Miśka Zdziśka i ta Fundacja jej pomogła .Od Joasi dostałem kontakt do fundacji , postanowiłem napisać list z prośbą o przyjęcie mnie w poczet podopiecznych tej Fundacji. Cieszę się , że Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei ” przyjęła mnie do grona swoich podopiecznych i zaoferowała mi pomoc oraz że podejmują działania dla mnie i podnoszą mnie na duchu. Nawet, gdy czasami mamy dość, oni mnie przekonują, że walka o życie może być wygrana - mówi Łukasz
- Gdy zaatakuje ciężka choroba, człowiek staje się bezradny. Dobrze, gdy wokół nas są wówczas ludzie, którzy swoim wsparciem, rozmową pokazują, że nie jesteśmy sami. Nawet, gdy czasami mamy dość i poddajemy się, to właśnie oni przekonują nas, że warto walczyć. Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” rozpoczęła akcję zbiórki pieniędzy na zakup protezy dla Łukasza Wertki, mieszkańca powiatu włoszczowskiego. Zwracam się z serdeczną prośba do mieszkańców Kielc i województwa świętokrzyskiego o pomoc dla Łukasza – mówi Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Łukasz Wertka jest bardzo wdzięczny osobom, które już pomagają, nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.

Fundacja Miśka Zdziśka poprosiła o pomoc i wsparcie dla Łukasza Anię Wyszkoni. W czasie jednego z koncertów Ania Wyszkoni podarowała Prezesowi Fundacji Dariuszowi Lisowskiemu swoją najnowszą płytę ,,Życie jest w porządku” na licytację z przeznaczeniem na pomoc dla Łukasza.

Historia Łukasza opisana w "Echu Dnia” bardzo mnie wzruszyła. Ujęła mnie jego niesamowita wola życia oraz determinacja w powrocie do zdrowia. Łukasz jest mieszkańcem małej miejscowości Ruda Pilecka Oleszno w powiecie włoszczowskim który bardzo dzielnie walczy. Pomóżmy mu wrócić do normalnego życia. Pamiętajmy każdy dobry uczynek, którym obdarujemy innego człowieka w najcięższych chwilach jego życia jest jak płomień rozświetlający mrok rozpaczy . Dlatego proszę z całego serca pomóżmy wspólnie Łukaszowi , który tak dzielnie walczy z ciężką chorobą i nie mocą. Dziś pomagamy komuś, jutro pomoc może być potrzebna nam - mówi Ania Wyszkoni

- Podając rękę słabszemu wzmacniasz siebie i tego, który tę dłoń choć przez chwilę potrzyma. Łukasz Wertka potrzebuje naszej pomocy. Wspólnie możemy bardzo wiele, pomóżmy temu fantastycznemu młodemu człowiekowi w powrocie do zdrowia i normalności. Z całego serca wspieram akcję pomocową ,,Miśka Zdziśka” dla Łukasza, dobro zawsze powraca z dwojoną mocą - mówi Edmund Kaczmarek Starosta Jędrzejowski.


Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim i każdemu z osobna za dotychczasowe dobrowolne wpłaty na konto naszej fundacji z przeznaczeniem na zakup protezy oraz za okazaną wrażliwość i serce dla Łukasza. Na dzień 20 czerwca 2013 na koncie Fundacji Miśka Zdziśka znajduje się suma 20.000 zł z dopiskiem ,,Na zakup protezy dla Łukasza” z dobrowolnych wpłat mieszkańców naszego województwa. Koszt protezy to 90.000zł.
Łukasz sam nie uzbiera tak dużej sumy na protezę, trzeba mu koniecznie pomóc, dlatego z całego serca prosimy dobrych ludzi o pomoc i wsparcie dla niego.
Zwracamy się również z serdeczna prośba do mieszkańców Kielc i województwa o pomoc dla Łukasza w postaci zbiórki nakrętek , trwa akcja ,,Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki dla Łukasza” Osoby które chciałyby pomóc Łukaszowi zapraszamy na naszą stronę: www.blekitnypromyknadziei.pl lub też prosimy o kontakt na nr telefonu 515472751 lub 41 386 65 69. Pomóżmy wspólnie temu fantastycznemu chłopakowi-apeluje Dariusz Lisowski prezes fundacji

Aby pomóc Łukaszowi w zakupie protezy można dokonywać dobrowolnych wpłat na konto Fundacji:
Fundacja Miśka Zdziśka ,, Błękitny Promyk Nadziei”
ul. Armii Krajowej 9
28-300 Jędrzejów
Numer konta : 0984 9300 04021 0007 2007 00001
Koniecznie z dopiskiem ,,Na zakup Protezy dla Łukasza”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.