Facebook Google+ Twitter

"Anielskie Chorały" - Pro Omnibus zaśpiewa w Gdańsku i Elblągu

Po raz kolejny Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS z Ciechocinka przygotowała koncert kolęd i pastorałek.

Zdjęcie Archiwalne z koncertu / Fot. Fundacja Pro Omnibus http://www.fundacja.org/Koncert "Anielskie Chorały" zobaczymy w piątek, 19 grudnia o godz. 18, w hotelu "Gdynia" w Gdyni. Następnego dnia, również o 18, ten sam koncert usłyszymy w Bibliotece Elbląskiej im. C.K. Norwida w Elblągu.

W koncercie weźmie udział 13 podopiecznych Fundacji, między innymi Ewa Lewandowska - półfinalistka TVN-owskiego programu "Mam talent", która wydała na początku grudnia płytę "Idą święta". Część dochodów z wydawnictwa artystka przekazuje na Fundację Pro Omnibus. Młodzi artyści zaśpiewają przy akompaniamencie orkiestry Marka Czekały, która od dłuższego czasu współpracuje z Fundacją.

W koncercie wystąpią: Ola Daukszewicz, Bartek Martynów, Ola Gudacz, Natalia Smogulecka, Ola Sobiech, Daria Barszczyk, Milena Wiśniewska, Krzysztof Sałapa, Paweł Nodzak, Marta Popławska, Karolina Kruza, Szymon Borkowski, Ewa Lewandowska.

Fundacja Pro Omnibus co roku organizuje Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku. ZostałZdjęcie archiwalne / Fot. Fundacja Pro Omnibus http://www.fundacja.org/ on zainicjowany przez śp. Grażynę Świtałę. Festiwal w Ciechocinku to największy tego typu festiwal w Europie. Impreza trwa 18 dni, uczestniczy w niej 50 niepełnosprawnych młodych wokalistów, odbywają się profesjonalne warsztaty wokalne. Koncert galowy jest zawsze rejestrowany i emitowany przez Telewizję Polską.

Młodzi wykonawcy śpiewali dwa lata temu przed pierwszą damą RP w Pałacu Prezydenckim, na spotkaniu świąteczno-noworocznym Marii Kaczyńskiej z pracującymi w Polsce ambasadorami państw obcych.

Na koncerty wstęp wolny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Koncert na pewno będzie piękny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.