Facebook Google+ Twitter

ANIMA: Nie będziemy spać spokojnie

Muzycy grudziądzkiego zespołu ANIMA zakończyli prace nad pięcioma nowymi utworami. Kiedy i gdzie będzie można ich posłuchać?

Muzyka dla wszystkich

Dotychczas wszystkie nagrania muzycy wydawali w formie tradycyjnego albumu CD. Przypomnijmy, że w 2009 roku ukazał się minialbum, czyli tzw. epka, na którym znalazły się 3 utwory. Natomiast po dołączeniu do składu nowego wokalisty - Mariusza Myrchy, zespół wydał singiel "Tak bardzo". Nowy materiał nie podzieli jednak losu poprzednich. Dlaczego?

- Bardzo długo zastanawialiśmy się nad wydaniem tego materiału, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że ukaże się on jedynie w formie elektronicznej - mówi Kamil Niezgoda, manager ANIMY. - Ten materiał to pewnego rodzaju podsumowanie naszej pracy. Chcieliśmy, aby każdy, kto jest zainteresowany naszą twórczością, miał łatwy dostęp do naszej muzyki. Dlatego już za kilka dni na naszej oficjalnej stronie internetowej umieścimy 5 utworów, które będzie można w łatwy sposób ściągnąć i odsłuchać. Dziś już utwory dostępne są na naszym kanale You Tube oraz można je odsłuchać na stronie Fun Clubu pod adresem: www.ofca.xk.pl - zdradza Kamil Niezgoda. - Na chwilę obecną nie mamy w planach wydania tego materiału w formie Epki, ale nie znaczy to, że będziemy spać spokojnie. Zamierzamy promować utwory podczas koncertów oraz w rozgłośniach radiowych w całej Polsce.

W lipcu nowy singiel

W marcu zespół wygrał konkurs "Zgrana paczka". Główną nagrodą było nagranie singla "That's the way". To właśnie jego wydanie zaplanowano na początek lipca.

- Będzie to muzyczna propozycja Animy na tegoroczne lato. Utwór wydany będzie w tradycyjnej formie „krążka” - zdradza nam Kamil Niezgoda.

Teledysku na razie nie będzie

- Z produkcją nowego wideoklipu na razie się wstrzymujemy. Polska branża muzyczna jest bardzo wymagająca, musimy mieć pewność, że utwór, do którego powstanie klip, będzie miał szansę naprawdę mocno zaistnieć w mediach - tłumaczy Kamil Niezgoda. - Ciągle szukamy utworu, który da nam taką szansę.

Zespół Anima powstał w Grudziądzu we wrześniu 2006 roku, z połączenia muzyków z kilku grudziądzkich zespołów. W grudniu 2009 roku nastąpiła zmiana wokalisty. Do zespołu dołączył młody i utalentowany kwidzynianin – Mariusz Myrcha. W składzie znajduje się 5 doświadczonych artystów, których połączyła wspólna pasja. Obecny skład zespołu to:

Mariusz Myrcha (wokal)
Maciej Gburczyk (gitara)
Łukasz Dryl (gitara)
Marcin Dominikowski (gitara basowa)
Sławomir Kaligowski (perkusja)

Zespół przekazuje obraz relacji damsko-męskich i ich różne przypadki, które mogą zdarzyć się każdemu. Anima obrała sobie za cel wykonywanie własnych kompozycji będących połączeniem rocka, popu z domieszką skandynawskiej melancholii i nie tylko. Brzmienie opiera się na rockowych gitarach i prostych bitach sekcji rytmicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.