Facebook Google+ Twitter

Animacja studentki łódzkiej filmówki powalczy o nagrodę w prestiżowym konkursie w Annecy

„Ja, zwierzę”, animowany film Michaliny Musialik, studentki łódzkiej Szkoły Filmowej, zakwalifikował się do konkursu filmów studenckich 40. Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy

 / Fot. materiały prasowe (aip)Wśród czterech polskich tytułów, które trafiły na prestiżowy Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, jest film studentki z łódzkiej „filmówki”.

„Ja, zwierzę”, animowany film Michaliny Musialik, studentki katedry animacji na Wydziale Operatorskim łódzkiej Szkoły Filmowej, zakwalifikował się do konkursu filmów studenckich 40. Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. „Ja, zwierzę” adresowane jest do widzów dorosłych, a jego fabuła przedstawia się następująco: dwie bestie zaatakowały i zabiły świnię, co starały się przez dłuższy czas ukryć - jednak niestety przeszłość nie może pozostać zapomniana.

Opiekunami tej krótkometrażowej animacji są: Krzysztof Rynkiewicz, Jacek Rokosz oraz Kacper Zamarło, a powalczy ona w konkursie z 53 innymi filmami nadesłanymi z całego świata. Poza tym w sekcji programów TV pokazana będzie „Basia”, animowany serial Grupy Smacznego, powstały na kanwie serii książek Zofii Staneckiej, Marianny Oklejak i Doroty Nowackiej. Reżyseruje Marcin Wasilewski.

W pozakonkursowych sekcjach festiwalu zaistnieją krótkometrażowe filmy „Perpetuum Mobile” Piotra Kamlera i „Signum” Witolda Giersza, nestora polskiej animacji. Tegoroczny festiwal w Annecy odbędzie się w dniach 13-18 czerwca. O udział w nim zabiegało 2.700 filmów z 85 państw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.