Facebook Google+ Twitter

Animacje 3D od kuchni

Każdy wie jak wyglądają trójwymiarowe animacje, filmy, gry. Zupełnie inną kwestią jest sposób w jaki one powstają. Jedną z twórczyń postaci jest Liz Lomax.

 / Fot. Stach Leszczyński PAPCzy widzowie zastanawiają się nad tym w jaki sposób powstają trójwymiarowe produkcje, takie jak chociażby Koralina (która weszła do kin 13 marca)? Liz Lomax z Nowego Jorku wykonuje trójwymiarowe ilustracje, jest postacią rozpoznawaną i dobrze znaną w środowisku filmowym i nie tylko. To między innymi ona tworzy postacie, które na długo znajdują sobie miejsce w pamięci widzów. Prace Liz Lomax wyróżniają się unikalnym sposobem ich tworzenia.

Najpierw Liz projektuje i rzeźbi postać, następnie fotografuje ją aparatem cyfrowym bądź specjalną lustrzanką. Prace Lomax są publikowane w wielu magazynach kulturalnych jak Communication Arts, American Illustration itp. Pojawiają się także w wielu książkach na temat ilustrowania. Liz Lomax trudni się również działalnością w towarzystwach ilustratorskich, organizowała pierwsze tego typu wystawy i spotkania. Obecnie Liz uczy projektowania 3D w kilku szkołach. Uczenie się od mistrzyni - to marzenie wielu z przyszłych ilustratorów.

Liz Lomax została niedawno poproszona o wykonanie naturalnych rozmiarów krowy na Paradę Krów. Słynna w Stanach Zjednoczonych Angelicow została później sprzedana na aukcji charytatywnej. Lomax niedawno pokusiła się również o wykonanie rzeźb kilku gwiazd muzycznych, takich jak Sting, the Rolling Stone czy Amy Whinehouse. Liz swoje rzeźby wykonuje własnoręcznie. Kto nie chciałby mieć podobnej miniaturki siebie lub kogoś bliskiego na półce nad telewizorem?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.