Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14468 miejsce

Animowana "Gwiazda Kopernika" będzie zachwycać jesienią

Dobiegają końca prace nad jednym z najlepszych, a na pewno najdroższym polskim filmem rysunkowym ostatnich 20 lat. Produkcja, która pochłonęła 6 mln zł, ukaże się jesienią. "Gwiazda Kopernika", bo taki tytuł będzie miał film, jest przykładem niekwestionowanego profesjonalizmu polskich animatorów.

Kadr z filmu. / Fot. Kino Świat PolskaW maju kończą się prace nad filmem "Gwiazda Kopernika", którego premiera odbędzie się jesienią tego roku. Jest to najnowsza i największa produkcja Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej, koszt realizacji filmu to około 6 mln zł. Z rąk bielskich rysowników wyszły takie filmy, jak "Reksio", "Bolek i Lolek", "Przygody Baltazara Gąbki". Studio w przeciągu ponad 50 lat istnienia wyprodukowała około tysiąc filmów animowanych dla dzieci i dorosłych. Więcej informacji na temat Studia Filmów Rysunkowych można znaleźć na oficjalnej stronie.

Kadr z filmu. / Fot. Kino Świat PolskaPełnometrażowy film animowany "Gwiazda Kopernika" opowiada o dzieciństwie i młodości słynnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, ale nie jest to typowy film biograficzny. Postać znanego na całym świecie astronoma, wielkiego odkrywcy i człowieka, który zmienił sposób patrzenia na nasze miejsce we wszechświecie, jest znakomitym pretekstem do prezentacji bohatera, który dorastając nie zapomniał o swych dziecięcych marzeniach, bohatera, który na początku, jak każdy z nas szukał siły u innych, a dorastając odkrył własną „moc” i ją mądrze wykorzystał. Wiara i nauka. Cuda i rzeczywistość. Złudy i marzenia. A wszystko to w epoce, w której astronomia mieszała się z astrologią, w której alchemicy szukali filozoficznego kamienia, w niezwykłej epoce wielkich odkryć i rozkwitającego Renesansu, w naszej Europie bez granic.

Kadr z filmu. / Fot. Kino Świat PolskaMikołaj Kopernik, syn toruńskiego kupca, jest dzieckiem jak każdy z nas. Może tylko nieco bystrzejszym i bardziej ciekawym świata. Gdy ma dziesięć lat w jego domu pojawia się niderlandzki astrolog Paul van de Volder i przepowiada mu wielką przyszłość. Chłopiec, by poznać szczegóły, zaczyna interesować się gwiazdami. Kibicuje mu w tym jego ojciec. Po jego śmierci Mikołaj się załamuje. Po jakimś czasie rozpoczyna studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. I tu ponownie pojawia się Paul van de Volder. Rozpoczyna się walka o duszę Mikołaja. Z jednej strony jest szarlatan astrolog, z drugiej Wojciech z Brudzewa i inni profesorowie Uniwersytetu Krakowskiego. Młody Mikołaj poznaje tajniki nieba. Astrologia walczy z astronomią. Z wątpliwości i pytań rodzi się odkrycie zrazu niepewne, ale po studiach we Włoszech nie pozostawiające żadnych wątpliwości. Zanim jednak to nastąpi młody Mikołaj w Rzymie po raz ostatni będzie musiał zmierzyć się ze swym antagonistą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

świetnie napisany tekst, piękne zdjęcia.. ten film musi być wyjątkowy! z wielką niecierpliwością czekam, aż się ukarze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.