Facebook Google+ Twitter

Anioł Pański w Castel Gandolfo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-06 14:08

Papież Benedykt XVI w czasie tradycyjnego południowego spotkania z wiernymi na "Anioł Pański" wyraził zaniepokojenie stałym wzrostem cen żywności i paliw.

Benedykt XVI z nadzieją czeka na rezultaty rozpoczynającego się jutro w Japonii szczytu G8. Przyłącza on swój głos do tych, którzy proszą o śmiałe podjęcie kroków niezbędnych do pokonania plagi skrajnego ubóstwa, głodu, chorób, analfabetyzmu, które dotykają jeszcze dużej części ludzkości.

Benedykt XVI zwrócił się do uczestników szczytu, by w centrum swoich obrad postawili potrzeby narodów najsłabszych i najuboższych, dziś jeszcze bardziej bezbronnych z powodu spekulacji i wstrząsów finansowych.
W głównym rozważaniu przed modlitwą maryjną papież mówił o zbliżającym się XXIII światowym dniu młodzieży, który odbędzie się niebawem w Sydney w Australii z jego udziałem.

Podkreślił, że będzie to kolejny etap "wielkiej pielgrzymki młodzieży przez świat, zainicjowanej w 1985 roku przez Jana Pawła II". O modlitwy w intencji tego spotkania papież prosił także Polaków. Spotkanie z wiernymi odbyło się w podrzymskiej rezydencji w Castel Gandolfo, gdzie papież przebywa od środy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.