Facebook Google+ Twitter

Anioł znów zaśpiewa w Polsce

Antony & The Johnsons znowu zagrają w Polsce. Po niedawnym, niezwykle ciepło przyjęty występie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, przyszła pora na stolicę. Koncert odbędzie się 26 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie.

Antony Hegarty jest od wielu lat związany z nowojorską sceną alternatywną, gdzie zaczynał od występów jako drag queen w gejowskich klubach. W 1998 roku udało się mu wydać swoją debiutancką płytę, jednak nie od razu świat usłyszał jego anielski głos. Musiały minąć dwa lata, by został on dostrzeżony. Antonym zachwycił się legendarny Lou Reed i zaprosił do wspólnych nagrań.

Potem było z górki. Hegarty okazał się odkryciem wokalnym. Zaczął współpracować z takimi artystami niezależnej sceny, jak siostry Casady z Coco Rosie, David Tibet z Current 93, czy ostatnio Yoko Ono i Bjork (Antony' ego można usłyszeć w dwóch piosenkach na najnowszej płycie islandzkiej wokalistki pt. "Volta"). Artysta wydał w 2005 r.u drugi długogrający album pt. "I' m A Bird Now" i ugruntował swoją pozycję jednej z najciekawszych postaci współczesnej muzyki (płyta została wyróżniona prestiżową nagrodą "Mercury").

I nie ma się co dziwić tej nagłej karierze. Usłyszeć głos Antony' ego to wyjątkowe przeżycie dla każdego melomana. Jest on często porównywany do anioła i nie ma w tym zbyt wielkiej przesady. - Kiedy pierwszy raz usłyszałem "Cripple And The Starfish" [utwór z debiutanckiej płyty - red.] poczułem obecność anioła - wyznał w jednym z wywiadów Luo Reed. - Usłyszeć głos Antony’ego, to jak usłyszeć pierwszy raz Elvisa. Dwa słowa i masz złamane serce - nie kryła zachwytu sławna artystka Laurie Anderson.

Kompozycje Hegarty' ego są bardzo spokojne i liryczne. Opierają się głównie na skąpych partiach fortepianowych (wykonywanych przez niego) i są wspomagane przede wszystkim przez delikatne linie melodyjne instrumentów smyczkowych. To tylko tło dla jego niesamowitego, lekko rozedrganego, pełnego skrajnych emocji wokalu. Jeśli jakikolwiek śpiew może być androgyniczny, to będzie to właśnie śpiew Antony' ego. Zresztą artysta nie kryje swego zafascynowania kobiecością, co również widać w kreowanych przez niego wizerunkach.

Antony &The Johnsons, 26 czerwca 2007 godz. 20, Sala Kongresowa, Warszawa. Bilety: 150 zł - 210 zł w internetowej sprzedaży na www.eventim.pl.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.