Facebook Google+ Twitter

Aniołki, aniołeczki i wstążeczki. Jak z dzieckiem ozdobić choinkę

Choinka jest stałą ozdobą świąt Bożego Narodzenia. Wybieranie i dekorowanie świątecznego drzewka to przesympatyczna tradycja, szczególnie dla naszych dzieci.

Tradycja mówi, że bożonarodzeniowe drzewko ubiera się w Wigilię, wspólnie z całą rodziną. Nic nie przynosi tyle radości dzieciom co wybieranie bombek i łańcuchów. Dzieci będą jeszcze szczęśliwsze, kiedy ozdoby świąteczne przygotują wspólnie z rodzicami. Wystarczy klej, papier, nożyczki i nasza inwencja twórcza.

Sztuczna czy prawdziwa

Każdego roku ciężko nam zdecydować się, jaką choinkę wybrać. Sztuczną czy prawdziwą? Ta pierwsza jest niewątpliwie wygodniejsza. Brak igieł na podłodze, brak podlewania, a jak chcemy, możemy dłużej cieszyć się jej widokiem. Niemniej jednak jest dość nienaturalna. Idealnie ułożone gałązki mało przypominają prawdziwe drzewko z lasu.

Osobiście jestem zwolennikiem tej prawdziwej. Przecież nic tak nie odda prawdziwego uroku świąt, jak pachnąca lasem choinka. Dodatkowo trzeba przyznać, że wybór choinki to jeden z Świąteczne drzewko / Fot. Samuli Lintula/wikimedia commonsnajprzyjemniejszych momentów świąt. Uciechę z jej wyboru mają przede wszystkim dzieci. To one wybierają spośród setek drzewek to jedno, które przez świąteczny okres będzie pięknie ozdabiać nasz pokój.

Mimo popularności sztucznych choinek, to te prawdziwe dalej cieszą się większym zainteresowaniem. Prawdziwa choinka wymaga jednak pielęgnacji. Jeżeli chcemy, aby świąteczne drzewko jak najdłużej nam towarzyszyło, powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Już sam wybór choinki ma duży wpływ na to, jak długo utrzyma się w naszych domach. Dłużej utrzymają się drzewka świeże, więc już przy samym zakupie powinniśmy zwrócić uwagę czy gałązki są zielone i giętkie. Choinki nie powinniśmy narażać na nadmierne źródło ciepła. Nie stawiajmy jej przy kaloryferze czy kominku. Świąteczne drzewko warto też zahartować przed wstawieniem do domu, np. na balkonie. Najważniejsze jednak, żeby zadbać o wilgotność podłoża. Zarówno cięta, jak i ta w doniczce, powinna być codziennie podlewana, a raz w tygodniu możemy ją nawozić odżywką. Przestrzeganie tych paru zasad zagwarantuje nam, że kolorowe świąteczne drzewko dłużej zagości w naszych domach.

Pięknie, świątecznie, kolorowo...

Dekorowanie bożonarodzeniowego drzewka to jedna z najsympatyczniejszych tradycji tych świąt. Największą frajdę przy ubieraniu choinki mają dzieci, bo właśnie pod nią będą czekać prezenty od Świętego Mikołaja.

Choinkę można ubrać w gotowe bombki i łańcuchy. Jednak nasze pociechy więcej radości będą miały z samodzielnego przygotowywania ozdób choinkowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A ja dzisiaj przechodziłam obok choinek i z ręką na sercu mogę przyznać, że naprawdę pachną lasem. Jutro idziemy z mężem kupić :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Barbaro, rzeczywiście nie pachą te z plantacji. Ale one nie mogą pachnąć, ponieważ wyhodowano odmiany łatwe i wydajne w uprawie po holendersku. A nasze rodzime lasy musimy oszczędzać. Latem w takich sosnowo-świerkowych lasach zapachy są rajskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, Asia ma rację. Ja podzieliłam artykuł na 2 strony i nie wiem skąd nagle wzięły się 4. Dziękuję za spostrzeżenie, zaraz to naprawię.
Co do pachnących choinek... Czyżby od 2008 roku coś się zmieniło? W przytoczonym artykule też jest mowa o pachnących choinkach - "...Taka choinka, choć co roku jest wydatkiem, nie tylko ładnie pachnie..."
Zresztą... moja zeszłoroczna choinka też ładnie pachniała lasem :)

Asiu, wyciskarka do czosnku jest idealna, ale niestety włosy trudno się przykleja na głowę aniołka bo są bardzo cienkie i się rozklejają ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za połamanie artykułu już nie autorka odpowiada.
A choinki pachną. Ja co roku mam taką, co pachnie. ;-)

Jak dla mnie - bardzo sympatyczny, przedświąteczny materiał. A na wyciskanie aniołkom włosów wyciskarką do czosnku sama bym nie wpadła... ;-) /5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niedość , że artykuł połamany na strony po trzy zdania, krótkie.
to:
Po :
1. dzisiejsze choinki z plantacji w ogóle nie pachną.
2. polecam art Punktualna choinka link

i wiele wiele innych....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.