Facebook Google+ Twitter

Anioły nad Poznaniem. Koncert "W górach jest wszystko, co kocham"

I znów góry zawitały w Poznaniu – ludzie gór, góry w słowach i górskie wzruszenia. A nad nimi anioły – jak zawsze.

Poznań, czekając na kolejny koncert z cyklu "W górach jest wszystko, co kocham", wykazał się nie lada cierpliwością. Najpierw termin zmieniano kilkakrotnie (tradycja wskazywała przecież, że odbędzie się w grudniu), później zmianie uległo miejsce koncertu. Poznańskiej publiczności żadne trudy niestraszne. Aula AWF 17 kwietnia wypełniła się po brzegi ludźmi, którzy w górach szukają czegoś więcej niż wysiłku fizycznego, skroplonych potem skroni i pięknych widoków. Ludźmi, którzy mają swoja własną – zawsze inną – definicję miłości do gór.

Podczas tegorocznego spotkania wysłuchaliśmy trzech zespołów: YesKiezSirumem, Dom o Zielonych Progach, Cisza jak ta. I znów nad publicznością fruwały anioły, słońce siłowało się z wiatrami, pachniały trawy na połoninach. Bieszczadzki Chrystus patrzył frasobliwie, a Szemkel wypatrywał grzesznych, ale jakże szczęśliwych miłości. Flet i gitara próbowały uśpić zawsze czujną publiczność kołysankami, przy których żal jest zasnąć.

Czytaj też: Anioły są wśród nas... Przylatują na "Impresje"

Koncert W górach jest wszystko co kocham zawsze pozwalał przetrwać szaromiejską zimę, budził w sercach – choćby na chwilę – uśpioną wiosnę. Gdy koncert zabrzmiał wiosną, emocje były ciut inne. Słabsze? Ależ skąd.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 RokuWięcej na: wgórach.art.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.