Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10686 miejsce

Anioły są wśród nas... Przylatują na "Impresje"

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Na Festiwalu Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne. Aleksandrów Kujawski 2009" poznałyśmy niesamowitą osobę - Danutę Jastrzębską-Golonkę. Czy jest aniołem? Czy tylko potrafi przekonać innych do swoich pomysłów? Przeczytajcie.

"Anioł dla anioła" - niezwykłe wyróżnienie było zwieńczeniem warsztatów zorganizowanych przez panią Danutę. Tu Anioł dla autorek... / Fot. M. WróbelPrzeglądając strony internetowe napotykamy bardzo często na różne ogłoszenia dotyczące wolontariatu, pomocy innym... Dziwi nas trochę to, że tak trudno młodym ludziom się zorganizować, popytać. Niestety nie wszystkie osoby chętne do pomagania innym wiedzą jak się do tego zabrać - co mogą od siebie dać innym. My poznałyśmy osobę potrafiącą wyłowić z grona studentów filologii polskiej osoby, które bezinteresownie podjęły się wolontariatu. Szczególnego, bo wśród młodzieży niepełnosprawnej.
Pani Danuta Jastrzębska-Golonka w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjechała ze swoim synkiem do Ciechocinka na warsztaty i koncerty "Impresji" - Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej organizowanego przez Fundację Pro Omnibus.
- W zeszłym roku po raz pierwszy przyjechałam z Piotrusiem do Ciechocinka, obserwowałam, poznawałam ludzi: uczestników, instruktorki, organizatorów itd. oraz zasady warsztatów i byłam pod niesamowitym wrażeniem. Profesjonalizm działań, ale przede wszystkim niebywały potencjał dobrej energii, a w tym przyjaźń, lojalność, zaangażowanie, serdeczność i dużo zwyczajnej radości - opowiada nam.
Wszystko to, co działo się w czasie zajęć, ten ogromny potencjał dobrej energii i radości pani Danusia postanowiła przekazać swoim studentom (jest wykładowcą na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), ale też pomyślała, że warto by ten czas wykorzystać na pracę ze studentami. Dlatego też pani doktor zaproponowała prezesowi Fundacji Pro Omnibus współpracę z uczelnią.
Studentów bydgoskiej uczelni bardzo to zainteresowało. Pięć dziewczyn zgłosiło się do prowadzenia zajęć integracyjno-polonistyczno-artystycznych. Jednak z przyczyn osobistych tylko dwie z nich mogły wziąć udział w zajęciach: Paulina Ciężak - studentka III roku filologii polskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i mgr Agnieszka Wróblewska - tegoroczna absolwentka filologii polskiej na UKW, a wykorzystywane materiały sponsorował rektor UKW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No właśnie nam zależy na poznaniu ciekawych pomysłów, może warto przedstawiać je by inni poznali wykorzystali. Wielu młodych ludzi ma dużo wolnego czasu i nie wie co z nim zrobić, dlatego zależy nam na pokazaniu dobrych projektów. Może jakieś instytucję się zainteresują, wesprą. Czasami tak nie wiele potrzeba. Może za pierwszym razem będzie nie do końca tak jak powinno być ale warto pomysły modyfikować a korzyści są po obu stronach: Dla tego co daje coś od siebie i dla tego co dostaje coś...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślałyśmy z Magdą że pod tym tekstem pojawi się dyskusja na temat tego typu wolontariatu. Nie ma jej więc mamy do Was pytania: Co myślicie o wolontariacie? Czy wy się gdzieś udzielacie? Może ktoś gdzieś przekazuje swoją wiedzę ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.