Facebook Google+ Twitter

Anita Ekberg obchodziła 80. urodziny w szpitalu

Słynna aktorka, legendarna piękność lat 50. i 60. oraz przede wszystkim muza Felliniego w filmie "Dolce vita", obchodziła niedawno 80. urodziny. Uroczystość odbyła się w sali rzymskiego szpitala, w którym Anita Ekberg znajduje się po skomplikowanych złamaniach obu nóg.

Słynna aktorka Anita Ekberg rozpoczęła swoją karierę jako modelka. Tytuł Miss Szwecji w 1950 roku oraz wybór do grona sześciu najpiękniejszych kobiet świata Miss Univers w USA, pomogła jej otrzymać pierwszy kontrakt z wytwórnią filmową "Universal". Piękna Anita już do Szwecji nigdy nie wróciła, a jej kariera rozpoczęta w USA ostatecznie na zawsze związana była z Italią, której została wierna aż do dzisiaj.

Anita Ekberg obecnie / Fot. Carl Lindström/Creative Commons 3.0W sumie aktorka zagrała w 48 filmach. Począwszy od "Abbott i Costello lecą na Marsa" w reżyserii Charlesa Lamonta w 1953 roku, a skończywszy na "Czerwonym karle" Yvana Le Moine'a w 1988 roku. Pojawiała się także w kilku serialach telewizyjnych, z których zrezygnowała w 2002 roku. Wówczas ostatecznie zakończyła swoja karierę w wieku 71 lat.

Pomimo bogatej filmografii, którą może pochwalić się Anita Ekberg, znana jest głównie dzięki kultowemu obrazowi Frederico Felliniego "Dolce Vita" z 1960 roku, w którym wystąpiła wspólnie z Marcello Mastroiannim. Scena kąpieli w rzymskiej fontannie di Trevi, do dzisiaj jest jednym z symboli kina XX wieku.

Anita Ekberg po złamaniu lewej nogi w lipcu tego roku, została przyjęta do rzymskiego szpitala San Giovanni. Po złamaniu również prawej nogi w następnym miesiącu, leczenie niespodziewanie zamieniło się w pobyt na oddziale chorób przewlekłych. Podczas zorganizowanej uroczystości urodzinowej, lekarze nie wypowiedzieli się co do stanu zdrowia słynnej pacjentki. 29 września, czyli w dniu swoich urodzin, Anita Ekberg powiedziała dziennikarzom Corriere della Sierra: "Chcielibyście wiedzieć, czy czuję się samotna ? Tak, trochę." Dodała również po chwili: "Wygrywałam i przegrywałam, ale niczego nie żałuje".


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.