Facebook Google+ Twitter

Anita Lipnicka lubi "PRANIE"

9 sierpnia spełniło się jedno z marzeń Anity ... O godzinie 18:00 w pięknej scenerii mazurskiego lasu, u stóp jeziora Nidzkiego, rozległy się pierwsze nuty koncertu pt. "VENA AMORIS".

 / Fot. Henryk HegierLeśniczówka Pranie, to magiczne miejsce z niepowtarzalną atmosferą, które przed laty gościło w swoich progach wybitnego polskiego poetę Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, utworzono tu także w 1980 roku Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

To tutaj rok temu, podczas wakacji na motorze z bratem, Anita zamarzyła, aby kiedyś wystąpić z zespołem. Jak widać, to kolejny dowód, że marzenia się spełniają. Spełniło się też moje, aby posłuchać Anity "na żywo", a przyrodnicza sceneria, duch poezji tego miejsca, tylko dopełnił całości. Utwory z płyty "Vena Amoris", czyli "żyła miłości" poruszyły do głębi nieczynne struny w duszy słuchaczy.

„Bardzo to kobieca płyta. Pełna wdzięku, delikatności, ale też charakteru... dla pań płyta ta będzie jak mądra i ciepła rozmowa z wrażliwą przyjaciółką, a dla panów może stanowić pewien klucz do poznania kobiecej duszy...Wokalistka nagrała płytę dla słuchaczy dojrzałych, którzy już troszkę o muzyce i życiu wiedzą, dzięki czemu będą mógli się delektować nowymi piosenkami..
Udało się Anicie Lipnickiej osiągnąć na płycie "Vena Amoris" sztukę nie lada, a mianowicie z pozoru konwencjonalnych i prostych dźwięków utkać piosenki, które kuszą i czarują słuchaczy. Muzyka, wywiedziona z amerykańskiej tradycji folkowego grania, doprawiona została tu baśniową niemal, na wpół realną, ulotną atmosferą”. Tak napisał Paweł Lach z RockMagazyn.pl.

I ja się z tym całkowicie zgadzam, a wrażliwa publiczność zapewne też, czego świadkiem był brak płyt, które natychmiast zostały wykupione.


P.S. Przeczytałam na facebooku Anity, że płyta Vena Amoris (z autografem) jest dostępna na allegro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.