Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31296 miejsce

Anita Lipnicka lubi "PRANIE"

9 sierpnia spełniło się jedno z marzeń Anity ... O godzinie 18:00 w pięknej scenerii mazurskiego lasu, u stóp jeziora Nidzkiego, rozległy się pierwsze nuty koncertu pt. "VENA AMORIS".

 / Fot. Henryk HegierLeśniczówka Pranie, to magiczne miejsce z niepowtarzalną atmosferą, które przed laty gościło w swoich progach wybitnego polskiego poetę Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, utworzono tu także w 1980 roku Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

To tutaj rok temu, podczas wakacji na motorze z bratem, Anita zamarzyła, aby kiedyś wystąpić z zespołem. Jak widać, to kolejny dowód, że marzenia się spełniają. Spełniło się też moje, aby posłuchać Anity "na żywo", a przyrodnicza sceneria, duch poezji tego miejsca, tylko dopełnił całości. Utwory z płyty "Vena Amoris", czyli "żyła miłości" poruszyły do głębi nieczynne struny w duszy słuchaczy.

„Bardzo to kobieca płyta. Pełna wdzięku, delikatności, ale też charakteru... dla pań płyta ta będzie jak mądra i ciepła rozmowa z wrażliwą przyjaciółką, a dla panów może stanowić pewien klucz do poznania kobiecej duszy...Wokalistka nagrała płytę dla słuchaczy dojrzałych, którzy już troszkę o muzyce i życiu wiedzą, dzięki czemu będą mógli się delektować nowymi piosenkami..
Udało się Anicie Lipnickiej osiągnąć na płycie "Vena Amoris" sztukę nie lada, a mianowicie z pozoru konwencjonalnych i prostych dźwięków utkać piosenki, które kuszą i czarują słuchaczy. Muzyka, wywiedziona z amerykańskiej tradycji folkowego grania, doprawiona została tu baśniową niemal, na wpół realną, ulotną atmosferą”. Tak napisał Paweł Lach z RockMagazyn.pl.

I ja się z tym całkowicie zgadzam, a wrażliwa publiczność zapewne też, czego świadkiem był brak płyt, które natychmiast zostały wykupione.


P.S. Przeczytałam na facebooku Anity, że płyta Vena Amoris (z autografem) jest dostępna na allegro.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.