Facebook Google+ Twitter

Anita Lipnicka w Wytwórni

W sobotę, 6 marca o godz. 19 w łódzkim klubie Wytwórnia wystąpi Anita Lipnicka. Zaprezentuje ona materiał ze swojej ostatniej płyty, "Hard Land Of Wonder". Koncert dedykowany jest wszystkim kobietom z okazji ich święta dwa dni później.

 / Fot. Materiały promocyjneKoncert i zarazem wielki solowy comeback Anity Lipnickiej - polskiej piosenkarki, autorki tekstów, kompozytorki, a także łodzianki z pochodzenia. Po kilku albumach nagranych z Johnem Porterem artystka wraca na polską scenę muzyczną z nowym, dojrzałym i niezwykle świadomym artystycznie materiałem solowym oscylującym wokół folkowych, akustycznych, lirycznych brzmień.

Najnowsza płyta Anity jest bardzo intymną i emocjonalną opowieścią muzyczną. Artystka samodzielne nagrała partie fortepianowe, mimo, iż z wykształcenia nie jest pianistką. Jak sama mówi, "przy użyciu współczesnej techniki oraz bardzo niewspółczesnego (ponad stuletniego) instrumentu zarejestrowaliśmy na taśmie materię ulotną i natchnioną". Prace nad płytą były rozproszone zarówno w czasie jak i w różnych miejscach świata. Częściowo nagrania odbyły się w Londynie, częściowo w angielskiej prowincji w Dorset, a także w Real World, Brixton i The Dairy.

"To płyta o miłości i zdradzie, związkach małżeńskich i pozamałżeńskich, o kochankach
przeklętych i wyśnionych… W końcu bycie w stałym związku ani posiadanie rodziny nie uchroni
nas od egzystencjalnych wewnętrznych poruszeń, nie zapewni spokoju ducha ani nie poskromi dzikości serca... Ups, a nie mówiłam, że to sprawy trudne do poruszania? - istny Hard Land Of Wonder. Surowa Kraina Cudowności i Trudny Grunt Zadumy w jednym" - pisze Anita Lipnica.

Anita Lipnicka - piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka. Początki jej kariery sięgają wczesnych lat 90-tych, kiedy to była wokalistką grupy Varius Manx, z którą nagrała dwie bestsellerowe płyty: Emu i Elf. Od 1996 roku rozpoczęła swoją karierę solową, która zaowocowała trzema albumami studyjnymi. Od 2003 roku związana prywatnie oraz artystycznie z Johnem Porterem, z którym wydała trzy wspólne krążki - ostatni z nich, "Goodbye" w 2008 roku. W 2010 roku artystka wraca na polską scenę muzyczną wydając solowy album, zatytułowany "Hard Land Of Wonder".

Przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 55,00 zł
Przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 65,00 zł
sprzedaż w dzień koncertu: 75,00 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.