Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4734 miejsce

Anja Orthodox w utworze dedykowanym Tomaszowi Beksińskiemu

Nie milkną echa głośnej premiery ubiegłego tygodnia. Film "Ostatnia Rodzina" opowiadający o tragicznej historii rodziny Beksińskich, został pozytywnie przyjęty przez krytyków i widownię. Obraz promuje wydany po szesnastu latach od napisania utwór "W Teatrze Cieni".

 / Fot. screenshot z teledysku Anja Orthodox była ostatnią osobą, która rozmawiała z Tomaszem Beksińskim w dniu jego samobójczej śmierci, 24 grudnia 1999 roku. Jak sama opowiada o ich relacji, to dzięki zmarłemu dziennikarzowi poznała znaczenie słowa "przyjaźń.

Szesnaście lat temu Orthodox napisała utwór dedykowany Beksińskiemu. Utwór miał trafić na solową płytę wokalistki. Przejmująca ballada została upubliczniona dopiero teraz, przy okazji premiery filmu "Ostatnia rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, w którym zostały przedstawione losy rodziny Beksińskich na przestrzeni 28 lat.

Utwór "W Teatrze Cieni" można już usłyszeć w radiowej "Trójce". Radiu, w którym ostatnią swoją audycję "Trójka pod księżycem" nadaną w nocy z 11 na 12 grudnia 1999 poprowadził Tomasz Beksiński. Audycja ta jest uznawana za pożegnanie dziennikarza ze słuchaczami.

Producentem wideo do utworu jest AURUM FILM, zaś jego reżyserem Karol Starnawski. W teledysku wykorzystano fragmenty filmu "Ostatnia rodzina".

Anja Ortodox znana jest głównie z występów z zespołem Closterkeller, dyskografię grupy zamyka wydany w 2011 roku album "Bordeaux".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.