Facebook Google+ Twitter

Anna Dymna dogadała się z wojskiem

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2006-11-21 08:10

Znana aktorka, Anna Dymna, która chce zbudować nad morzem w Lubiatowie w pow. wejherowskim ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych na miejscu dawnej jednostki wojskowej, wreszcie porozumiała się z wojskiem.

Anna DYmna /fot. NaszeMiasto.plMimo że rok temu jej fundacja "Mimo Wszystko" otrzymała teren po zlikwidowanej jednostce, aktorka nie mogła nic z nim zrobić, bo był to obszar zamknięty o charakterze militarnym. Nie było go nawet na cywilnych mapach. Rok trwało załatwianie spraw z Ministerstwem Obrony, ale wreszcie udało się.
- Najważniejszy etap przygotowań do uruchomienia ośrodka mamy już za sobą, teraz przechodzimy przez kolejne biurokratyczne procedury - wyjaśnia Tomasz Gzowski, pełnomocnik zarządu fundacji "Mimo Wszystko". - Obecnie naszym partnerem w rozmowach jest gmina Choczewo, na terenie której chcemy zlokalizować placówkę. Chodzi o to, by gmina jak najszybciej uchwaliła plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Mamy obietnicę wójta, że jeśli nie zajdą żadne nieprzewidziane trudności, plan będzie gotowy w maju 2007 r. Wtedy przedstawimy konkretny projekt, wystąpimy o pozwolenie na budowę i rozpoczniemy prace. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretach, czyli m.in. o tym, jak będzie wyglądał ośrodek.
Wiadomo już, że wszystkie budynki po wojsku, które mieszczą się na terenie przyszłego ośrodka, zostaną wyburzone. Zarząd fundacji zastanawiał się nad ich adaptacją, ale ekspertyza dotycząca stanu technicznego obiektów i kosztów związanych z przebudową dowiodła, że taniej będzie wybudować wszystko od nowa. Wyburzanie ma rozpocząć się już wiosną.
Równocześnie trwa pozyskiwanie pieniędzy na inwestycję. Fundacja prowadzi kampanie medialne, poszukuje sponsorów, ma też zamiar starać się o fundusze unijne na budowę ośrodka
SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.