Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32690 miejsce

Anna Dymna Super Lodołamaczem 2007

Wczoraj w warszawskich Łazienkach rozdano statuetki ludziom i instytucjom dla których ważny jest los osób niepełnosprawnych.

Ideą tego Konkursu jest wyróżnienie przedsiębiorstw wrażliwych społecznie - pracodawców starających się podchodzić do problemu zatrudniania osób niepełnosprawnych w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania.

Wręczanie statuetki. / Fot. K.OstanówkoW drugiej edycji Konkursu swój udział zgłosiło 300 firm. Na początku kwietnia tego roku zostali wybrani Lodołamacze regionalni. Osoby te przybyły wczoraj do Podchorążówki w Łazienkach Królewskich, gdzie odbyła się Gala Finałowa.

Uroczystość tą uświetniła swoją osobą Małżonka Prezydenta RP, która objęła honorowy patronat nad kampaniąŻona Prezydenta RP Pani Maria Kaczyńska, Która objęła honorowy patronat Kampani. / Fot. K.Ostanówko Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Oto nagrodzeni:

W kategorii Zakład Pracy Chronionej wygrała firma Zelan w Nakle nad Notecią. Kapituła uznała, że firma ta wyróżnia się ilością niepełnosprawnych zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych i specjalistycznych.

W kategorii Otwarty Rynek Pracy nagrodę otrzymał Zakład Mechaniki i Elektroniki "Zamel" z Pszczyny. Zakład wyróżnia się odpowiednim przystosowaniem miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Zwycięzca tej kategorii łączy sukces ekonomiczny z pracą na rzecz osób niepełnosprawnych.

W kategorii Pracodawca Nieprzedsiębiorca zwyciężył Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie za to, że przyczynia sie do stworzenia wizerunku urzędnika profesjonalisty, wrażliwego na ludzkie potrzeby. Kapituła uznała, że działalność ośrodka stanowi dla innych urzędów doskonały przykład tego jak, instytucje publiczne powinny wypełniać misję, jaką jest pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.
W tej kategorii Kapituła postanowiła przyznać dodatkowe wyróżnienie dla Fundacji "Praca dla Niewidomych" - Rolniczy Zakład Aktywności Zawodowej w Stanisławowie. Przyznanie wyróżnienia jest wyrazem, iż Fundacja dostrzega i rozumie problemy niepełnosprawnych w małych społecznościach.Podczas Gali Finałowej odbył się pokaz mody w wykonaniu, pięknych modelek. / Fot. K.Ostanówko

W kategorii Pracodawca Osoba Niepełnosprawna wygrali Anna i Radosław Olakowie, właściciele pubu integracyjnego "Dwie Dłonie" w Łodzi. Kapituła podkreśla, że twórcy pubu autentycznie integrują świat słyszących z niesłyszącymi. Forma działalności przyjęta przez Annę i Radosława Olaków jest przykładem nowatorskiego podejścia do problemów niepełnosprawnych. Działalność pubu przyczynia się do tworzenia społeczności, która w sposób niezwykle ciekawy i innowacyjny pokazuje świat ludzi niesłyszących i stanowi pomost między dwoma światami.

W kategorii Super Lodołamacz wygrała Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Kapituła uznała, że praca niepełnosprawnych w fundacji najlepiej propaguje właściwą politykę personalną wobec tej grupy. Nagroda ta jest również wyrazem uznania dla Pani Anny Dymnej za niezłomną postawę i pracę na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.

W kategorii Lodołamacz Specjalny zwyciężył ks. Krzysztof Bąk Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej. Kapituła uznała, że ks. Krzysztof Bąk swoją wieloletnią działalnością buduje środowisko przyjazne osobom niepełnosprawnym, spieszy z pomocą duchową i materialną wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna.
Anna Dymna - Super Lodołamacz 2007 / Fot. K.Ostanówko
"... to daje mi siłę, to znaczy, że ludzie mi ufają, że wierzą w to, co ja robię. No to ja , z radością będę to robić dalej..." - powiedziała Anna Dymna, po wręczeniu statuetki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

/ + / za relacje, fotki i samą inicjatywe ukazywania ludzi pomocnych tzw.sprawnym inaczej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetne, zdecydowany plus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.