Facebook Google+ Twitter

Anna Fotyga pożegna się z rządem

Anna Fotyga wkrótce pożegna się z fotelem ministra spraw zagranicznych - dowiedział się nieoficjalnie "Newsweek", który informuje o tym na swojej stronie internetowej. Prezydent Lech Kaczyński zaprzecza tym doniesieniom.

Anna Fotyga. Fot. PAP/EPA/Richard Lewis Jak dowiedział się Newsweek, Anna Fotyga, wkrótce odejdzie z rządu. Prezydent Lech Kaczyński zaoferował jej funkcję szefa swojej kancelarii. Rzecznik MSZ, Andrzej Sadoś potwierdził jedynie, że dziś około godziny 13. minister Fotyga udała się na nieplanowany urlop, lecz twierdzi, iż jej odejście to plotki.

Rozmówcy Newsweeka związani z pałacem prezydenckim twierdzą, że przejście Fotygi do Kancelarii Prezydenta to rozwiązanie przejściowe. Za kilka miesięcy Fotyga ma objąć stanowisko ambasadora RP w Watykanie. Była premier Hanna Suchocka, która dziś reprezentuje Polskę w Stolicy Apostolskiej, przekroczyła już sześcioletni limit, jaki przysługuje dyplomatom na piastowanie tej funkcji w jednym kraju.
Szefowa polskiej dyplomacji jest jednym z najgorzej ocenianych ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Prasa poinformowała niedawno, że praca resortu spraw zagranicznych została sparaliżowana, gdyż Fotyga odebrała swoim zastępcom większość kompetencji z powodu braku zaufania. Wiceministrowie nie mogą bez jej zgody podejmować żadnych decyzji. Napięcie w ministerstwie sięgnęło zenitu po ostrej kłótni wiceministrów Andrzeja Sadosia i Rafała Wiśniewskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.