Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18873 miejsce

Anna Fotyga: Rosja celowo wprowadza dezinformację

Parlament Europejski przyjął rezolucję, która dotyczyła antyeuropejskiej propagandy uprawianej przez Rosję i islamistyczne grupy terrorystyczne.

Wroga propaganda przeciwko UE ma na celu wypaczenie prawdy, pobudzenie wątpliwości, skłócenie państw członkowskich,  / Fot. Piotr Drabik (CC BY 2.0 Wikipedia.pl)doprowadzenie do poróżnienia pomiędzy Unią Europejską, a jej partnerami w Ameryce Północnej oraz sparaliżowanie procesu decyzyjnego, zdyskredytowanie instytucji UE i partnerstwa transatlantyckiego, wzbudzanie strachu i niepewności wśród obywateli UE.

- Rosyjska propaganda używa narzędzi, które są idealnie dopasowane do jej potrzeb. Dzięki tym narzędziom, Putin przedstawia się jako jedyny i skuteczny obrońca wartości chrześcijańskich. Kreml stara się dzielić Europę, aby zdobyć poparcie wewnętrzne i utworzyć obraz upadku wspólnoty w krajach ościennych - mówiła europosłanka, Anna Fotyga.

Po chwili dodała. - Kreml stara narzucić się swoją hegemonię w Europie Środkowej i Wschodniej, często wykorzystuje historyczne argumenty i fałszuje fakty. Federacja Rosyjska daje do zrozumienia, że należą one do tradycyjnej rosyjskiej strefy wpływów. Wszystkie te działania mają na celu osłabienie suwerenności - kontynuowała była minister.

Negatywna nagonka na Unię Europejską dotyczy również organizacje terrorystyczne. W tym wypadku podłoże jest inne. - Propaganda tzw. Państwa Islamskiego ma na celu nie tylko uzasadniać akty terroru, które są skierowane przeciwko Zachodowi, ale także uzasadnić mobilizację nowych członków w szeregi tych organizacji - zakończyła Anna Fotyga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.