Facebook Google+ Twitter

Anna Grodzka o Ruchu Palikota: Jesteśmy partią buntu

Anna Grodzka (Ruch Palikota) w obszernym wywiadzie dla serwisu Detalks.pl odnosi się m.in. do niedawnych wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego, który nazwał transseksualną posłankę "dziwadłem", a także ostro ocenia działania obecnego rządu.

"Nie mam problemu z panem Januszem Korwinem-Mikke. To on ma problem ze mną" - tak Grodzka skomentowała ostatnie, niezwykle "szczere" wypowiedzi byłego już prezesa UPR. Przypomnijmy: Korwin-Mikke na swoim blogu napisał niedawno, że "Grodzkie (pisownia oryginalna - przyp. red.) to poślęcie, którego wielu ludzi nie chciałoby dotknąć".

Jak mówi sama zainteresowana, chamskie i często niezwykle brutalne wypowiedzi formułowane pod jej adresem to efekt silnych podziałów społecznych, a także zwykłej nieświadomości i braku zrozumienia ze strony ludzi wobec osób transseksualnych. "Chcę podejmować z tymi ludźmi dialog" - mówi Grodzka. Posłanka twierdzi, że podejmuje działania, mające ograniczyć słowną agresję w życiu publicznym. Ich efektem jest złożony pod obrady Sejmu przez Ruch Palikota projekt ustawy dotyczący tzw. "mowy nienawiści".

Grodzka bardzo krytycznie odnosi się do polityki prowadzonej przez obecny rząd: - Polityka, jaką uprawia pan premier Tusk, to swego rodzaju polityka nihilizmu. Antypolityka. - ocenia posłanka. Wszystko się teraz dereguluje, zamiast regulować to, co jest konieczne - dodaje. Grodzka twierdzi, że rządzący nie wspierają przedsiębiorców i młodych ludzi próbujących wejść na rynek pracy. "Tym ludziom odbiera się prawa" - mówi posłanka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

polityka jest zawsze polityką i trudno się łudzić, że ktokolwiek stanie za mniejszością - to nieopłacalne. natomiast w interesie społecznym jest, aby państwo się rozwijało, a niejednokrotnie pewnie PKB cierpi na tym, że homo/bi/transseksualny pracownik o lepszych kwalifikacjach przegrywa z "normalnym". nie twierdzę, że wyżej wymienieni są zawsze lepiej wykształceni etc, ale sytuacje zwolnień/odebrania komuś możliwości pracy z powodu ujawnienia czyichś osobistych upodobań zdarzają się - nikt temu nie zaprzeczy. pani Grodzkiej gratuluję niezłomnego ducha. a wszystkim, którzy jej ubliżają pozostaje jedynie pogratulować, że mieli to szczęście urodzić się z duszą we właściwym ciele. i że w każdym momencie życia są tak czysto i absolutnie mężczyznami albo kobietami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
-
  • -
  • 03.08.2012 16:10

Rowery skasowały moje trzy wpisy - a fuj brzydale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj 21:12

Dziękuję, dziekuję. Coś z psiną ostatnio nie za dobrze. Jutro ide z nią do weterynarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że pod tym artykułem powinien się pojawić komentarz pani dziennikarz Marii Czerw, która wyraźnie obrała sobie tę tematykę za swoją specjalność. Jako ekspert ma napewno wiele do powiedzenia:)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ireneusz Mosiczuk Dzisiaj 19:06
Les, bi, trans, shemale, wolne związki partnerskie to zło i diabeł czyhający na nasze dusze. Każdy ich przedstawiciel a priori winien być skazany na niebyt a ich uczestnictwo w społecznej koegzystencji w żaden sposób nie powinno być akceptowalne.


Niezły żart. Niemal można by uwierzyć, że to na serio. :D Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anna Grodzka, podobnie jak i Biedroń to nowa jakość w naszym społeczno-politycznym życiu. Podlegające powszechnej dyskusji są jednak nie ich głoszone hasła, postulaty i inicjatywy a ich prywatność i osobowość. Staramy się na każdym kroku podkreślać naszą dążność do demokracji, poszanowania prawa, tolerancji a podejmujemy zupełnie zaprzeczające temu działania. Les, bi, trans, shemale, wolne związki partnerskie to zło i diabeł czyhający na nasze dusze. Każdy ich przedstawiciel a priori winien być skazany na niebyt a ich uczestnictwo w społecznej koegzystencji w żaden sposób nie powinno być akceptowalne. Przedstawiona teza pewnie wzbudzi mnóstwo kontrowersji i ataku ad personam. Trudno, takie czasy, takie życie. Przy negacji chciałbym jednak podjąć merytoryczną dyskusję a nie dywagacje czy pierwsza była kura czy jajo. Czy Ewa powstała z żebra Adama, czy Adam z żebra Ewy. Pytanie jest proste, czy Ruch Palikota jest partia buntu?- jak mówi Grodzka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

<<Posłanka twierdzi, że podejmuje działania, mające ograniczyć słowną agresję w życiu publicznym. Ich efektem jest złożony pod obrady Sejmu przez Ruch Palikota projekt ustawy dotyczący tzw. "mowy nienawiści">>

============================================ =========
Konstytucjonaliści i normalni posłowie alarmują, żeby zmniejszyć "produkcję" ustaw, bo nie tędy droga do normalności. W RP widzę, że panuje jeszcze zauroczenie radosna twórczością nowych regulacji prawnych. Im się jeszcze wydaje, że wszystko ujmą w karby prawa. Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura.

A tak na koniec. Agresja słowna jeszcze nikogo nie wysłała w zaświaty, natomiast agresja w realu posyła tam tysiące ludzi (wliczyć trzeba w ogólny bilans również agresję na drogach, która zbiera swoje żniwo w postaci bezsensownych wypadków z ofiarami śmiertelnymi).

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie mam problemu z panem Januszem Korwinem-Mikke. To on ma problem ze mną" - celny tekst. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.