Facebook Google+ Twitter

Anna Grodzka pozwała Terlikowskiego

Pani Grodzkiej nie znam. Nie wiem jaką jest osobą, z mediów można wnioskować, że ciepłą i sympatyczną. To co wyprawiał natomiast Terlikowski na "Frondzie", powinno spotkać się z reakcją.

Sonda

Czy publiczna dyskusja na temat czyjejś płci to normalne zjawisko?

Tomasz "Ekskomunika" Terlikowski - jak nazywają go wierni, nastawieni krytycznie czytelnicy, ma proces. Poinformował o tym na swoim portalu. Znamienne, że swoje wcześniejsze obraźliwe wpisy w stylu "Ten pan, ta pani?" zamienił na "Osoba z Ruchu Palikota" i unika jednoznacznego określania płci.

Anna Grodzka domaga się przeprosin, zaprzestania obraźliwych dla niej wypowiedzi oraz wpłaty na rzecz fundacji "Transfuzja", co byłoby niewątpliwie dla Tomasza Terlikowskiego dość upokarzające.

Trzeba przyznać, że TPT, jak się sam podpisuje, regularnie przekracza normy przyzwoitości wprawiając w zdumienie nawet, wydawałoby się, ludzi ze swojej bajki czyli katolików. Pogarda, kpina, obrażanie - to stały arsenał jego figur retorycznych, które apogeum osiągnęły w ostatni wieczór wyborczy, kiedy to na Facebooku napisał: "Ja p... Palikot trzeci w Polsce. Polacy zwariowali. Pora szykować się na ostrą wojnę światopoglądową. Nie odpuszczę - przynajmniej ja - temu sk... i jego poplecznikom. I powiem krótko wstyd mi za tych, którzy zagłosowali na mendę w przebraniu trefnisia".

Terlikowski na "Frondzie" ma wierną grupę czytelników. Wielu z nich to jednak jego zadeklarowani przeciwnicy, których styl Terlikowskiego albo rozśmiesza, albo irytuje, albo doprowadza do szewskiej pasji. Należą do nich znany bloger Azrael Kubacki, Piogal czy Elvgreen. Red. Terlikowski jest odporny na logiczne argumenty, stąd ironizowanie jest często jedyną metodą dyskutowania z nim.

W kwestii transseksualności Terlikowski uważa, że fakty są po jego stronie. Z klapkami na oczach przytacza w kółko argument genetyczny świadczący o tym, że z biologicznego punktu widzenia Anna Grodzka to mężczyzna, gdyż to geny decydują o tym kto jest mężczyzną, a kto kobietą. Redaktor dostał lanie nawet na swoim portalu, gdy zwrócono mu ironicznie uwagę, że skoro to geny decydują również o tym czy ktoś jest człowiekiem i ludzi z Zespołem Downa, o których prawo do życia redaktor tak usilnie walczy, należy uznać za małpy albo coś zupełnie innego, bo przecież nie ludzi. Odpowiedzi do dziś nie usłyszeliśmy.

O to właśnie chodzi, że sfera seksualności jest znacznie bardziej skomplikowana niż ortodoksyjny ultrakatolik pokroju Terlikowskiego, patrzący na świat przez pryzmat tylko Biblii, mógłby sobie wyobrazić. Mówią o tym lekarze i specjaliści, a udawanie, że problem transseksualizmu to wymysł jakiegoś chorego lobby jest zwyczajnym nieuctwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Antypalikot
  • Antypalikot
  • 27.03.2012 20:40

Anna "poślica" Grodzka jak nazywają ją wyborcy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla pana Roberta - chapeau bas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Robert, choć sam ma język cięty i nie przymila się nikomu w ramach politycznej poprawności, jakoś Terlikowskiego nie poparł, bo słusznie dostrzegł w jego poczynaniach sprzeczność z istotą chrześcijaństwa. Niestety, nie każdemu jest to dane:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, dziękuję za humanistyczny tekst. Możemy się różnić w ocenach politycznych, to budujące jest to, że w kwestiach pojmowania przyzwoitości, szacunku i kultury jest nam do siebie blisko. Być może będzie to dobry pomost do dalszej dyskusji bez uprzedzeń. Serdecznie pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nie bo nie
  • Nie bo nie
  • 02.03.2012 13:07

A czegóż by spodziewać się po Terlikowski kultury, tolerancji, szacunku ??? :) Nie ale nic tam Rewolucja już się zaczęła Palikot sprawił że miliony ludzi zrobiło coming out i poglądy prawicowe przestają być modne i dobrze czas najwyższy w tym kraju na więcej wolności i mniej buractwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

…Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji”. KKK, 2358. Tam stanowi Katechizm Kościoła Katolickiego o homoseksualistach. Myślę że odniesienie do transseksualistów też ma to odniesienie. Jakkolwiek jestem zdecydowanym przeciwnikiem politycznym Palikota to w kwestiach czysto ludzkich uważam za zdecydowanie hańbiące naigrywanie się z ludzi mających czy to odmienną orientację seksualną czy problemy z tożsamością seksualną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 01.03.2012 23:33

ostatnie zdanie powinno brzmieć"
gdy autor jest neutralny, antykatole pod nim, w komentarzach, są zagubieni, sieroty lawirują

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 01.03.2012 23:31

na wielu forach da się zauważyć pewną prawidłowość.
gdy autor jest antykatolem, pełno antykatoli pod nim, w komentarzach.
gdy autor jest katolem, znowu pełno antykatoli pod nim, w komentarzach.
gdy autor jest katolem, antykatole pod nim, w komentarzach są zagubieni, lawirują

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 01.03.2012 23:20

Ale ktoś tu zrobił czystkę na tym forum. Terlikowski - temat zzzakazany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Psy szczekają karawana jedzie dalej. Tomek trzymaj się!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.