Facebook Google+ Twitter

Anna Karenina we współczesnym wydaniu. Premiera w teatrze Studio dziś

Klasyk Lwa Tołstoja, "Anna Karenina", doczekał się niezliczonych ekranizacji i był wystawiany na całym świecie. W Teatrze Studio ma powstać zupełnie coś nowego. Premiera sztuki w reżyserii Pawła Szkotaka już w najbliższy czwartek, 11 października. W roli głównej Natalia Rybicka.

spektakl Anna Karenina / Fot. Krzysztof Bieliński- Jest to rola-marzenie - powiedziała Natalia Rybicka, młoda, 26-letnia aktorka, znana m.in. z seriali "Samo życie" i "Londyńczycy", podczas próby medialnej do spektaklu. - Daje ona dużo możliwości, jest bardzo barwna - dodała.

Natalia Rybicka podkreśliła także, że chce wykreować na scenie własną, autorską postać Anny Kareniny. Woli nie oglądać w trakcie prób, ani też później, tych wielu istniejących ekranizacji, aby uniknąć wchłonięcia interpretacji roli innej aktorki. - Rola jest moja. Gramy w kostiumach, ale staramy się nad tym nie zastanawiać. Ciągle myślę, że pod sukienką mam spodnie.spektakl Anna Karenina w Teatrze Studio / Fot. Krzysztof Bieliński

Anna Karenina to powieść napisana przez Lwa Tołstoja pod koniec XIX wieku. Porusza temat nie tylko moralności małżeńskiej, ale także problemy społeczeństwa rosyjskiego w carskim państwie, w którym etyczne normy wyznaczają tradycje szlachciców. Piękna i energiczna Anna wychodzi za mąż z rozsądku za wysoko postawionego szlachcica Aleksieja Karenina, zakochuje się jednak w Aleksie Wrońskim, z którym ma romans. Porzuca męża, jednak nie znajduje szczęścia ze swoją nową miłością i kończy tragicznie swój żywot, rzucając się pod pociąg.

- Spektakl jest walką o siebie, walką kobiety, która nie chce być wpychana w pewne schematy, i ma siłę, żeby je przełamywać - mówiła Natalia Rybicka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No tak jest 200 rocznica kampanii napoleońskie a w październiku Napoleon wycofał się z Moskwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.